Русский English

JMÉNO: HESLO:<< Novější 1. stránka z 70 Starší >>

Asociace zakládá pracovní skupinu pro dohled nad trhem

Z impulsu pana generálního ředitele Romana Schiffera ze společnosti OEZ a dle vzoru mnohých zahraničních elektrotechnických asociací, i Elektrotechnická asociace ČR zakládá pracovní skupinu pro dohled nad trhem (Market Surveillance Support Initiative).

Účelem zřízení skupiny je zlepšení účinnosti a efektivnosti dohledu nad trhem.

V rámci pracovní skupiny chceme rozvinout aktivity členských (i dalších) firem asociace tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost zákazníků a aby byla u všech výrobků na trhu zajištěna skutečná shoda výrobku s platnou legislativou.

Záměrem je vyvinout takové aktivity, které budou sloužit účinnějšímu dozoru nad trhem ze strany příslušných vnitrostátních orgánů v ČR a na tomto spolupracovat i s ostatními iniciativami v celé Evropě a podpořit co nejširší uplatňování tohoto nového rámce, například prostřednictvím hlášení nebezpečných nebo jinak nevyhovujících výrobků příslušným národním úřadům.

Bližší detaily naleznete zde.

V případě vašeho zájmu o členství v pracovní skupině mne prosím kontaktujte, zašlu vám pozvánku a program prvního jednání, které proběhne dne 15. března 2017 od 14.00 v Praze.vloženo: 14.2.2017
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Kybernetická bezpečnost na střední škole
Od 1. 9. 2017 zahajuje na Střední škole  informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, pilotní výuka nového studijního oboru Kybernetická bezpečnost v rámci oboru  IT.

Podmínky přijetí ke vzdělávání najdete na webových stránkách školy www.cichnovabrno.cz.

Přihlášky ke studiu je třeba doručit nejpozději do 1. března 2017.


vloženo: 6.2.2017
Celý článek
Zprávy z asociace

Pozvánka na seminář "Obchod s Čínou prakticky"

Elektrotechnická asociace ČR připravila velmi praktický seminář k obchodování s Čínou.

Na semináři se dozvíte, jak prověřit dodavatele, jak podepisovat smlouvy, jak sjednávat dopravu a spoustu dalších praktických informací.

Seminář uvede pan ředitel Tatýrek z EZÚ informací o uvádění výroků na čínský trh, následovat bude interaktivní přednáška pana Jana Hebnara ze Sinovia.

Seminář proběhne 15. února od 10.00 v EZÚ v Praze (Pod Lisem 129, Praha 8 - Troja).

Pro členy ElA je tento seminář zdarma.

V případě zájmu se prosím hlaste na adresu sojka@electroindustry.cz a posílejte dopředu i své dotazy (pokud chcete).

Pozvánku naleznete zde.


vloženo: 24.1.2017
Celý článek
Workshop

Pozvánka na Veletrh Věda Výzkum Inovace

Zúčastněte se druhého ročníku Veletrhu Věda Výzkum Inovace (VVVI), jehož partnerem je i Elektrotechnická asociace České republiky. Prezentujte své výsledky a svoji činnost v oblasti výzkumu, vývoje a inovací na VVVI 2017 (28. 2. - 2. 3. 2017 na BVV v Brně). VVVI vytváří novou interdisciplinární platformu propojující vědeckou a výzkumnou sféru s podnikatelským prostředím.

Jedná se o veletrh určený pro inovativní firmy, výzkumné organizace, univerzity, ale též pro odbornou i laickou veřejnost, který nabízí příležitost získat komplexní informace z oblasti vědy, výzkumu a inovací. Tomuto ročníku udělili záštitu místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Vysoké učení technické v Brně, Úřad průmyslového vlastnictví a hejtman Jihomoravského kraje.

Hlavními partnery veletrhu se staly Hospodářská komora České republiky a Veletrhy Brno a.s.

Součástí veletrhu bude bohatý doprovodný program – konference, semináře zaměřené například na dotační programy pro oblast výzkumu a inovací a na ochranu průmyslového vlastnictví, networkingové meeting pointy či panelové diskuze. Probírány budou témata jako: Průmysl 4.0, Smart Cities, Znalostní transfer a jeho aktuální trendy, sdílená ekonomika, 3D tisk, nanotechnologie a další.

Jaký to bude mít přínos pro Vás? Informace získáte zde: Příležitost pro vystavovatele VVVI 2017.

Možnosti prezentace na VVVI 2017 a další informace naleznete zde: Pozvánka na VVVI 2017.

Přihlásit se na veletrh je možné zde: Registrační formulář.

V případě dotazů prosím kontaktujte pořadatele na info@vvvi.cz.vloženo: 3.1.2017
Celý článek
Veletrhy

Pozvánka na konferenci "Průmysl 4.0 v praxi"; 30. 11. 2016, Liberec
Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a science centrem iQLANDIA si vás dovolují pozvat na konferenci "Průmysl 4.0 v praxi", která se koná 30. 11. 2016 na Technické univerzitě v Liberci.

Účast na konferenci je bezplatná, je však podmíněna registrací do pátku 25. 11. 2016 e-mailem na: eva.bartonova@czechinvest.org.

Pozvánku naleznete zde.
Program konference naleznete zde.vloženo: 15.11.2016
Celý článek
Konference

<< Novější 1. stránka z 70 Starší >>