Русский English

JMÉNO: HESLO:<< Novější 1. stránka z 62 Starší >>

České firmy dominovaly nejvýznamnější akci z oboru energetiky a elektrotechniky ve střední Asii - veletrhu POWER KAZAKHSTAN

České firmy se již po páté v rámci programu českých oficiálních účastí prezentovaly na mezinárodním energetickém, elektrotechnickém a strojírenském veletrhu POWER KAZAKHSTAN.

14. ročník veletrhu POWER KAZAKHSTAN se konal ve dnech 27. - 29.10.2015 v kazašském městě Almaty. Již tradiční česká oficiální účast, jež se skládala z celkem 10 vystavovatelů, se opět konala díky podpoře českého Ministerstva průmyslu a obchodu a Českomoravské elektrotechnické asociace.

Veletrh POWER KAZAKHSTAN patří mezi nejvýznamnější specializovanou událost v oblasti střední Asie. Pravidelně se zde potkávají důležití hráči z oblasti energetiky a energetického průmyslu. Akce proto českým firmám poskytuje výbornou příležitost pro navázání důležitých obchodních kontaktů, což potvrzuje i Olena Žáčková, manažerka pro export z firmy Vyrtych, a.s., zabývající se výrobou a prodejem svítidel, kovovýrobou a vstřikováním plastů: "Struktura místního průmyslu je pro náš produkt velmi zajímavá. Máme proto logický zájem o dodávky do Kazachstánu. Jsme na to připraveni, máme potřebné certifikáty, zkušenosti s dodávkami do Ruska.  Na výstavě sbíráme kontakty a hledáme zajímavého partnera pro zastoupení naší firmy."

Díky programu českých oficiálních účastí umožňujícím společnou expozici všech vystavovatelů mají jednotlivé firmy jedinečnou příležitost navázat kontakty nejen se zahraničními partnery, ale zároveň i prohloubit kontakty s ostatními českými společnostmi. "Jsem naprosto spokojen. Sešli se nám tu všichni naši partneři a expozice nám poskytuje velmi důstojné místo pro jednání. Velmi zajímavá byla i jednání s ostatními českými firmami v rámci oficiální účasti, kde se v rámci našich diskuzí otevřeli zajímavé možnosti kooperací," ocenil možnosti veletrhu Václav Krčmář, regionální manažer pro export ze společnosti OEZ s.r.o., patřící mezi tradiční výrobce jistících a spínacích přístrojů nízkého napětí. Navázat zajímavé kontakty se podařilo i firmě ELEXIM, a.s. "Oceňuji dobrý výsledek výstavy. Potkali jsme se stávajícími i novými partnery. Máme nové kontakty z Kazachstánu i Ruska a zajímavé byly i firmy v rámci naší účasti," hodnotí veletrh Jegor Kiryanov, produktový manažer firmy ELEXIM.

Jelikož se české firmy veletrhu účastní již poněkolikáté, dokáží se na něj efektivně připravit a vytěžit ze své účasti maximum. " Na veletrh jsme přijeli velmi dobře připravení. Díky tomu jsme měli řadu prezentací jak na stánku i tak i mimo výstaviště. Kromě jednání se stávajícími zákazníky jsme potkali i řadu nových. Za velmi zajímavé považujeme rozjednaní jednoho konkrétního a velmi zajímavého projektu," vyjadřuje se k účasti na veletrhu Tomáš Aloy, Senior Sales Engineer z firmy ETD TRANFORMÁTORY a.s., jež se pohybuje v oblasti  výroby a konstrukce řadových i speciálních výkonnostních transformátorů.

Veletrh pro mnohé české firmy představuje šanci zjistit specifika středoasijského trhu. To se podařilo i firmě Meatest, spol. s.r.o., která se věnuje vývoji, výrobě a prodeji zařízení pro metrologii elektrických veličin. " Naše výrobky jsou velmi specifické. V současnosti, vzhledem k cenám energií, však o ně není zájem. Výstava pro mě byla zajímavá pro přímé zkušenosti a zjištění, jak to zde funguje," vyjadřuje svou spokojenost s akcí Petr Kresner, jednatel firmy.

Kromě výše uvedených firem se veletrhu účastnilo také Sdružení dodavatelů investičních celků a dále firmy  KPB INTRA s.r.o., jejímž předmětem podnikání je vývoj, výroba a prodej přístrojových transformátorů proudu a napětí, firma Hydroma, spol. s.r.o., nabízející komplexní řešení v dodávkách hydraulických komponent, firma ZVVZ-Enven Engineering, a.s., dodávající zařízení pro ekologii.


vloženo: 6.11.2015
Celý článek
Veletrhy

Nové příležitosti najdeme v Kazachstánu, věří české firmy. V říjnu se vypraví na veletrh Power Kazakhstan 2015

Brno 17. září 2015 - Přes deset českých vystavovatelů se 27. – 29. října představí na mezinárodním veletrhu energetiky a elektrotechniky Power Kazakhstan 2015 v rámci oficiální české účasti. Tu v Almatě organizuje české ministerstvo průmyslu a obchodu, pro které je Kazachstán jednou z prioritních zemí pro export.

„Kazachstán vnímáme jako zemi nových příležitostí,“ shodli se zástupci českých společností a oborových asociací na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se uskutečnil 14. – 18. září 2015 v Brně. Česká republika, jejíž produkce se z 80 procent vyváží za hranice, nyní po úpadku především ruských příležitostí, hledá nové trhy pro export. A šance vidí právě v Kazachstánu.

Česká oficiální účast, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, se tam uskuteční na návrh Českomoravské elektrotechnické asociace ELA. „Firmy zde budou hledat především dlouhodobá partnerství pro střední a velké projekty. Nechceme prodat jednoduchý produkt a z Kazachstánu zmizet, naopak se snažíme najít partnery, se kterými budeme společně spolupracovat po dobu několika let. Veletrh je výbornou příležitostí a jedním z prvních kamínků mozaiky vzájemné spolupráce,“ uvedl Jan Prokš, ředitel Českomoravské elektrotechnické asociace.

O Kazachstán je zájem

Ta je odborným garantem oficiální české návštěvy veletrhu Power Kazakhstan 2015, kterou organizuje a finančně také podporuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

„O Kazachstán je tradičně mezi svazy a asociacemi, které navrhují návštěvy, jež bychom mohli finančně podpořit, velký zájem. Firmám na veletrhu poskytneme výstavní plochu a výstavbu expozice, v rámci které se mohou společnosti představit. Vystavovatelům jsou mimo jiné také k dispozici zástupci zahraničních kanceláří CzechTrade a zastupitelských úřadů v zahraničí, kteří mohou firmám poradit,“ uvedla Věra Zelinková z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Jak dodala, podpora účasti českých firem na Power Kazakhstan je jedním z nástrojů, jak zvýšit vývoz do Kazachstánu, který je podle exportní strategie jednou z dvanácti prioritních zemí pro český vývoz.

Hledat partnery v Kazachstánu pojede v říjnu v rámci oficiální české účasti také společnost ETD  Transformátory. „Dodávky tam už máme, jde ale o speciální transformátory, které se tam dostaly přes našeho partnera. Teď bychom v Kazachstánu chtěli najít konečného zákazníka a prosadit se s našimi standardními výrobky,“ řekla Karin Dyková. Hlavní výhodou české společnosti v čínské cenové konkurenci je podle ní flexibilita.

„Umíme se požadavkům konečného zákazníka zcela přizpůsobit. Máme šikovné konstruktéry, kteří dokážou navrhnout optimální transformátor pro dané parametry projektu. Problém je trochu v tom, že projektanti v zemích bývalého Sovětského svazu jsou stále velmi konzervativní – místo toho, aby se upravovaly transformátory podle jejich zadání, se raději spokojí s tabulkovým řešením.  Právě v tom, že nepřicházíme pouze s typovou řadou, vidíme svoji šanci,“ dodala Karin Dyková.

České firmy oslovují kvalitou

Velké příležitosti vidí v Kazachstánu také Tomáš Měřínský ze Sdružení dodavatelů investičních celků. „Evropské trhy už mnoho možností nenabízí, museli jsme také reagovat na situaci v Rusku, které bylo pro řadu firem primárním trhem. Naše portfolio teď chceme rozdělit zejména mezi jižní Ameriku a trhy jako Írán nebo právě Kazachstán. I proto chceme být na akcích typu Power Kazakhstan vidět,“ uvedl Měřínský, ředitel sdružení, které dodává investiční celky z nejrůznějších oblastí do celého světa.

Jak říká, české firmy mohou zaujmout především kvalitou. „Navíc mají zejména na Blízkém a Středním Východě a v severní Africe stále velmi dobré jméno. Pokud budou vystupovat společně, mají šanci navázat na tradici a uspět,“ dodává.

POWER KAZAKHSTAN 2015

27. – 29. října 2015
 • mezinárodní veletrh energetiky a elektrotechniky v Almaty
 • letos jde o 5. oficiální českou účast na veletrhu
 • organizátorem oficiální české účasti je Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, odborným garantem je Českomoravská elektrotechnická asociace ElA
 • mezi českými firmami, které se na veletrhu představí, je společnost MEATEST s.r.o., ETD Transformátory a.s., VYRTYCH a.s., KPB INTRA s.r.o., ELEXIM a.s., HYDROMA s.r.o., OEZ s.r.o, ZVVZ-Enven Engineering, a.s. a SDIC – Sdružení dodavatelů investičních celků 

vloženo: 26.10.2015
Celý článek
Veletrhy

Jsme rádi, že se vám na MSV v Brně líbilo
vloženo: 30.9.2015
Celý článek
Veletrhy

Nabídka spolupráce na 2. ročníku mezinárodního ENERGO SUMMITU


Vážení členové asociace,

dovolujeme si Vás informovat o 2. ročníku mezinárodního ENERGO SUMMITu, který se bude konat 19. 4. 2016PVA EXPO PRAHA Letňany jako součást jarních průmyslových veletrhů.

Jeho program se bude opět věnovat nejzásadnějším tématům současného světa energií.

Program summitu:

BLOK I – ENERGETICKÁ UNIE

 • Závislost Evropy na ruských dodávkách
 • Bezpečnost dodávek energií
 • Energetická infrastruktura
 • Pozice ČR v rámci energetické unie
 • Evropská legislativa
 • Novela energetického zákona v ČR

BLOK II – OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE

 • Zelená energie

BLOK III – ÚSPORY ENERGIE – ENERGETICKÁ EFEKTIVITA

Již nyní můžete zasílat svou nabídku příspěvků a aktivně se tak podílet na oficiálním programu Summitu.

Tato výzva je směřována především na provozovatele a dodavatele ze sektorů výroby, rozvodu a užití energie.

Také je možnost spolupráce formou sponzorství.

Více informací najdete na www.energosummit.cz nebo kontaktujte:

Ing. Vanda Yousifová
ředitelka OT průmysl

T: 225 291 136
F: 225 291 199
M: 739 003 144

ABF, a.s., Mimoňská 645, 190 00  Praha 9vloženo: 29.9.2015
Celý článek
Konference

Pozvánka na veletrh SPS/IPC/DRIVESZveme vás k účasti na jednom z nejvýznamnějších světových veletrhů průmyslové automatizace, který se uskuteční 24. – 26. listopadu 2015 v Norimberku. Veletrh SPS/IPC/DRIVES je jedinečnou přehlídkou inovativních výrobků z oborů automatizace a elektrotechniky. Každoročně jsou prezentovány novinky z oblastí senzoriky, řídící techniky, pohonných systémů, průmyslové komunikace, elektromechanických komponentů a průmyslového software.

Minulého ročníku se účastnilo 1602 vystavovatelů ze 42 zemí z celého světa. Veletrh navštívilo přes 56 000 návštěvníků (cca 80% z Německa). Oproti předchozímu ročníku došlo k rozšíření výstavní plochy, a to ze 114 000m2 na 117 800m2.

Bližší informace o veletrhu naleznete zde:
webová stránka veletrhu
informační leták pro návštěvníky

volná vstupenka na veletrh
registrační formulář pro studenty

Pro více informací kontaktujte sekretariát asociace.

Ladislav Sojkavloženo: 22.9.2015
Celý článek
Veletrhy

<< Novější 1. stránka z 62 Starší >>