Русский English

JMÉNO: HESLO:<< Novější 1. stránka z 61 Starší >>

Veletrh it-sa 2015: poslední volná místaOd 6. do 8. října 2015 se v norimberském veletržním centru bude na veletrhu it-sa  (The IT Security Expo and Congress) vše točit kolem ochrany před hackery a malwarem. Pokud jde o rostoucí ohrožení kyberzločinci, řadí se tento odborný B2B veletrh s doprovodným kongresem pro CIO, zmocněnce pro oblast IT a odborníky k nejdůležitějším termínům roku. Posledního ročníku se zúčastnilo 386 vystavovatelů a více než 7500 návštěvníků. Podle dosavadního zájmu vystavovatelů lze předpokládat, že letošní ročník bude ještě
větší.

Vystavovatelé na veletrhu it-sa, tedy specialisté ze všech oblastí bezpečnosti IT, nabízejí řešení aktuálních problémů jako je bring your own device, pokročilé přetrvávající hrozby nebo bezpečné využívání cloudových služeb. Nedílnou součástí veletrhu it-sa jsou tři otevřená fóra, v rámci kterých mají možnost informovat zástupci vystavujících firem o svých novinkách a trendech.

Jste-li firma působící v oboru bezpečnosti IT, chcete-li se prezentovat na významném mezinárodním veletrhu a navázat kontakty v zahraničí, je pro vás veletrh it-sa tím vhodným místem. Formulář přihlášky je k dispozici na www.it-sa.de. V případě dotazů můžete kontaktovat zastoupení veletržní společnosti v ČR: info@proveletrhy.cz, tel.: 775 663 548.vloženo: 3.8.2015
Celý článek
Veletrhy

Pevná linka do sekretariátu ElA zrušena!

Dovolte mi Vás informovat o změně kontaktních údajů. Byla zrušena pevná linka do sekretariátu Asociace, pro komunikaci prosím využívejte následující kontakty:

Jan Prokš – ředitel
M: +420 731 563 615
E: proks@electroindustry.cz
Skype: honza.proks

František Hýbner – viceprezident
M: +420 603 238 238
E: hybner@electroindustry.cz
Skype: frantisek.hybner

Alena Miková – projektová manažerka
M: +420 734 831 999
E: mikova@electroindustry.cz
Skype: alena.mikova.d

Ladislav Sojka – projektový manažer
M: +420 736 255 657
E: sojka@electroindustry.cz
Skype: sojka.electroindustry


Ladislav Sojka


vloženo: 15.7.2015
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Podnikatelská mise s prezidentem ČR při jeho státní návštěvě Ázerbájdžánu

Vážení členové,

Svaz průmyslu a dopravy ČR po dohodě s Kanceláří prezidenta republiky si Vám dovoluje zaslat PŘEDBĚŽNOU PŘIHLÁŠKU k účasti na doprovodné podnikatelské misi s prezidentem České republiky panem Milošem Zemanem při jeho státní návštěvě Ázerbájdžánu v termínu 15. -17. 9. 2015.

Cílem cesty je hlavní město Ázerbájdžánu Baku.  Předpokládáme, že delegaci budou tvořit nejen firmy, které mají již v daném teritoriu rozpracovány projekty a které by tato významná návštěva mohla podpořit, ale i představitelé podnikatelských subjektů, kteří chtějí této příležitosti využít k navázání nových obchodních kontaktů. Tomu bude přizpůsoben i program cesty, který je v současné době připravován.

V této souvislosti Vás žádáme o zaslání stručné informace o rozpracovaných či připravovaných projektech, které by bylo možné v rámci cesty podpořit, či smluv, které budou připraveny k podpisu v rámci připravované cesty.  Tyto informace budou zahrnuty do podkladů pro prezidenta České republiky.

V rámci cesty se 16. září  2015 uskuteční v Baku Česko-ázerbájdžánské podnikatelské fórum,
jehož cílem bude vyhledávání nových možností a partnerů pro české firmy v tomto teritoriu.

Záloha na účastnický poplatek činí pro jednoho účastníka 37 900,- Kč.

Podnikatelskou misi organizačně zajišťuje Olga Zuláková, manažerka pro zahraniční vztahy, tel: +40 225 279 406  mobil: +420 739 452 814, email: ozulakova@spcr.cz.

Vzhledem k tomu, že v tomto okamžiku nemáme k dispozici podrobný program cesty delegace pana prezidenta a technická příprava mise je mimořádně časově náročná, Vás žádáme o vyplnění přihlášky na misi,  elektronického formuláře a vyplněného a PP slide.

Podepsanou přihlášku zašlete, prosím, e-mailem na SP ČR na adresu ebradacova@spcr.cz  nejpozději do 10. srpna 2015.

Současně s přihláškou je nezbytné vyplnit elektronický formulář nejpozději do 10. srpna  2015, který naleznete zde. Další mise naleznete zde.

      Bez vyplnění elektronického formuláře není možné vaši přihlášku zpracovat!!

Prosím Vás o vyplněného PP slide (do slide můžete vložit i logo společnosti)  a zaslání Evě Bradáčové na ebradacova@spcr.cz nejpozději do 10. srpna 2015.

Přihláška
Program
PP Slidevloženo: 14.7.2015
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Výstava kutilství UDĚLEJ SI SÁM II - Tisková zpráva

Praha – matka měst, Pelhřimov – město rekordů a od 19. června 2015 nově také Jičín – město kutilů. Až do 27. září probíhá v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně největší česká výstava kutilských výrobků UDĚLEJ SI SÁM II. kutilství v Československu před rokem 1989 aneb ve jménu Přemka Podlahy. Přehledně a na jednom místě se zde sešly  největší skvosty zhotovené našimi kutily. Dopravní prostředky, elektronika, domácí umění,  nářadí, lékařské přístroje atd.

Základ výstavy tvoří sbírka Milana Říhy, majitele Muzea kutilství, další exponáty jsou ze sbírky Přemka Podlahy a některé přinesli i sami kutilové.Kdo má blízko k elektřině, potěší ho reprobedny z pivních soudků, amatérské radiostanice, zesilovače (jeden z nich ani nemá vlastní skříňku a je vestavěn do kartónové krabice), gramofony, lampičky... Dnes, kdy jsou obchody plné veškeré možné elektroniky, s obdivným úžasem hledíme na znalosti a technický um amatérských autorů těchto exponátů.

Milan Říha objíždí kutily a shromažďuje jejich výtvory již sedm let. Momentálně vlastní kolem tří set výrobků. Je spolumajitelem firmy Almeto s.r.o., která podniká v oboru elektro, tudíž má k elektrice blízko a elektroexponáty celkem logicky tvoří téměř polovinu jeho sbírky. Některé z nich stojí za to si trochu přiblížit:

Radiomagnetofon, tzv. dvojče – v osmdesátých letech sen každého kluka. Do krabice z překližky, která je nastříkána elegantní barvou připomínající kov, je vestavěna magnetofonová mechanika z japonského „kazeťáku“ a rádio s krátkými, středními a dlouhými vlnami. Další „vychytávky“: výsuvná teleskopická anténa, konektory pro externí zdroje signálu, magnetofon lze vyjmout a používat samostatně. Autor: Pavel Šustr. Rok výroby asi 1987.

Brýle proti migréně – amatérský předchůdce psychowalkmanu. Do plaveckých brýlí jsou vestavěny LED, jejichž intenzitu svitu a frekvenci blikání lze regulovat potenciometrem. Autor: Josef Valenta. Rok výroby 1987.

TV hry – „playstation“ z totality. Hokej, squash, pelota, tenis a střílečka. To vše umí tento amatérský přístroj zabudovaný do krabičky od vyřazeného rádia. Ovladače jsou z trubek od splachovače WC. Obyčejný televizor sloužil jako monitor. Autor: Miroslav Žák. Rok výroby 1980.Za dalšími „elektroaparáty“ již musíte přijet do Jičína sami. Srdečně vás zve Českomoravská elektrotechnická asociace, partner výstavy.

Plakát
Pozvánka

Zdroj: Ing. Milan Říha

Ladislav Sojka


vloženo: 10.7.2015
Celý článek
Zprávy z asociace

Výsledky aukce energií pro rok 2016

V pondělí 29. 6. 2015 se uskutečnil nákup elektřiny a zemního plynu na rok 2016.

Celkově jsme nakoupili za bezmála 10 milionů Kč, a to v této skladbě:

572 MWh elektřiny
nízkého napětí za 960 Kč/MWh, aukci vyhrál Centropol
6155 MWh elektřiny vysokého napětí za 947 Kč/MWh, aukci vyhrál Centropol

903 MWh plynu „maloodběru“ za 612 Kč/MWh, aukci vyhrála Pražská plynárenská
4740 MWh plynu „velkoodběru“ za 616 Kč/MWh , aukci vyhrála Pražská plynárenská

Jak aukce probíhala se můžete podívat v přiložených grafech vývoje příhozů. Kromě dobré ceny získali kupující i organizaci výběrového řízení dle zákona o veřejných zakázkách a v neposlední řadě jsme jim tím ušetřili trochu času a energie s organizací nákupu.

V případě vašeho zájmu o zorganizování další aukce, prosím, kontaktujte sekretariát asociace. Bližší informace naleznete zde.vloženo: 30.6.2015
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

<< Novější 1. stránka z 61 Starší >>