Русский English

JMÉNO: HESLO:<< Novější 1. stránka z 59 Starší >>

Jiří Holoubek potvrdil své členství v představenstvu SPČR

Svaz průmyslu a dopravy na své valné hromadě dne 28. dubna částečně obměnil své vedení. Dobrou zprávou pro „elektrikáře“ je, že v představenstvu SPČR obhájil své členství pan Jiří Holoubek, předseda představenstva ELCOM a prezident naší asociace. Jiří Holoubek bude mít v představenstvu na starosti (zejména) školství a spolupráci škol a průmyslových firem.

Aktuální složení představenstva SPČR tedy je:

prezident:

 • Jaroslav Hanák

viceprezidenti:

 • Daniel Beneš, GŘ ČEZ
 • Zbyněk Frolík, majitel LINET
 • Stanislav Kázecký, předseda DR ZVVZ-Enven Engineering a člen DR ZVVZ GROUP
 • Jan Rafaj, ředitel pro vnější vztahy společnosti ArcelorMittal Ostrava
 • František Chaloupecký, předseda představenstva DOSTAV Praha
 • Radek Špicar, ředitel Aspen Institute Prague
 • Jiří Cienciala, člen Dozorčí rady Hutnictví železa

dalšími členy představenstva SPČR jsou:

 • Petr Cingr, zvoleni ředitel divize hnojiva a paliva společnosti Agrofert,
 • Pavel Juříček, majitel BRANO Group,
 • Bohdan Wojnar, člen představenstva Škoda Auto,
 • Jiří Holoubek, předseda představenstva ELCOM,
 • Luboš Pavlas, GŘ Elektrárny Chvaletice,
 • Milena Jabůrková, členka představenstva IBM ČR a SR
 • Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů skupiny BMM.

Generální ředitelkou SPČR je paní Dagmar Kuchtová.

Ladislav Sojka


vloženo: 4.5.2015
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Elektrizační soustava 2015 – Rozvoj, údržba, obnova – Strategie a investiční plány

Českomoravská elektrotechnická asociace se stala partnerem 7. ročníku konference Elektrizační soustava 2015 – Rozvoj, údržba, obnova – Strategie a investiční plány, kterou pořádá společnost AF POWER agency a. s., vydavatel časopisu All for Power a člen Sdružení dodavatelů investičních celků – SDIC.

Jedním z cílů konference je představení investičních plánů přenosových a distribučních společností.

Osloveni jsou mimo jiné tito přednášející:

 • Miroslav Vrba, člen představenstva, ČEPS, a. s.
 • Svatopluk Vnouček, ředitel sekce Správa energetického majetku, ČEPS, a. s.
 • Andrew Gayo Kasembe, vedoucí odboru Rozvoj, ČEPS, a. s. 
 • Miroslav Prokeš, místopředseda představenstva, ČEPS Invest, a. s.
 • Radim Černý, člen představenstva, ČEZ Distribuce, a. s.
 • Filip Zeman, Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s.
 • osloveni jsou rovněž zástupci distribučních společností E.On Distribuce a PREdistribuce

a další.

Informace (včetně registračního formuláře) jsou k dispozici na webu konference: Elektrizační soustava 2015

V rámci partnerství ElA a SDIC mají řádní členové ElA 10% slevu na registrační poplatky – o slevu se přihlaste v poznámce registračního formuláře.

Letošní konference se uskuteční 4. a 5. června 2015 v Hotelu Zámek Valeč, Valeč u Hrotovic, více informací o hotelu zde.

Ladislav Sojkavloženo: 30.4.2015
Celý článek
Konference

Čtyři zástupci členských firem ve finále soutěže Manažer roku 2015

Vážení členové asociace,

do letošního finále soutěže Manažer roku, které se uskutečnilo 23. dubna na Žofíně, se probojovali hned 4 zástupci členských společností asociace.

Jsou jimi (v abecedním pořadí):

 • Tomáš Ditrt, generální ředitel RCD Radiokomunikace spol. s r.o. ,
 • Jiří Holoubek, předseda představenstva a výkonný ředitel ELCOM, a. s. ,
 • Jiří Konečný, CEO / jednatel ELKO EP, s.r.o. ,
 • Vladimír Kysela, ředitel divize Procesní Automatizace & ředitel pro strategický rozvoj ABB Česká republika, ABB s.r.o.

Finalistům byly položeny tři otázky:

 • Co považujete za svůj největší manažerský úspěch v roce 2014?
 • Jakým způsobem se snažíte zvýšit konkurenceschopnost vaší společnosti / instituce?Jste spokojeni s úrovní znalostí a zkušeností absolventů vysokých škol pro potřeby vaší společnosti/instituce? V čem vidíte mezery či nedostatky?

Odpovědi naleznete zde.

Z velké účasti elektrotechnických společností ve finále máme radost, svědčí to o významu oboru a úspěšnosti vedoucích pracovníků. Neméně potěšitelným faktem je, že do finále se neprobojoval žádný elektrotechnik, který by byl mimo naší asociaci.

Vítězem v kategorii „Výroba elektrických přístrojů a zařízení“ se stal pan Jiří Holoubek, který postoupil mezi TOP 10 manažerů.

Absolutním vítězem se pak stal pan Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ a.s.vloženo: 29.4.2015
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Ceny Grand Prix a Top Expo souboru průmyslových veletrhů předányOd 21. do 23. dubna se v areálu PVA EXPO PRAHA uskutečnil soubor průmyslových veletrhů FOR INDUSTRY, FOR SURFACE a FOR WELD, který se letos nově rozrostl o veletrhy zaměřené na energetiku (FOR ENERGO) a automatizaci (FOR AUTOMATION). Návštěvníci mohli zhlédnout celkem 188 vystavovatelů, kteří představili novinky a trendy z oblasti strojírenských technologií, povrchových úprav, energetiky, automatizace, svařování, 3D tisku nebo elektromobility.

Rozdány byly ceny pro nejinovativnější exponát Grand Prix a Top Expo, ocenění za nejpoutavější expozici. Stalo se tak na slavnostním večeru, kterého se mimo jiné zúčastnil i náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický a radní pro kulturu a památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch Jan Wolf.

 

Ceny Grand Prix si odnesly firmy ATAS elektromotory Náchod a.s. za dvoupólový trojfázový asynchronní motor T21VV550, TST servis a.s. za obráběcí stroj SBE 300 CNC high performance a společnost WANZL spol. s r.o. za řízenou nápravu WANZL.

ATAS elektromotory Náchod a.s.

TST servis a.s.


WANZL spol. s r.o.

Čestné uznání v kategorii Grand Prix obdržela firma PROFIKA s.r.o. za obráběcí stroj SJA-T300-3015.


PROFIKA s.r.o.

Cenu Top Expo za nejpůsobivější expozici si odnesla firma TDZ Turn s.r.o. (kategorie do 50 m2) a MCAE Systems, s.r.o. (kategorie nad 50 m2).


TDZ Turn s.r.o.


MCAE Systems, s.r.o.


MCAE Systems, s.r.o.

Tisková zpráva je ke stažení zde.

Zdroj: ABF a.s.
vloženo: 27.4.2015
Celý článek
Veletrhy

Společnost UniControls postoupila do finále prestižní evropské soutěže „The European Business Awards“

Společnost UniControls byla vyhlášena jedním z finalistů a příjemců ocenění Ruban d’Honneur (stuhy cti) v soutěži The European Business Awards  2014/5 sponzorované globální sítí RSM. UniControls se stala jedním z 10 finalistů v kategorii cena roku pro firmu s obratem 0-25 miliónů EUR a nyní bude pokračovat v soutěži ve třetím a závěrečném kole posuzování, ze kterého vzejde 11 vítězů ze všech hodnocených kategorií.

Ocenění Ruban d’Honneur obdrželo 110 účastníků, kteří byli vybráni ze 709 národních vítězů porotou, složenou z uznávaných evropských osobností z oblasti podnikání, politických vůdců, akademiků a podnikatelů. Letošního 8. ročníku soutěže The European Business Awards se zúčastnilo 24 000 firem z 33 evropských zemí.

Antonín Felber, obchodní ředitel, uvedl: „Jsme opravdu hrdí na to, že jsme v soutěži The European Business Awards uspěli ve velké konkurenci úspěšných evropských společností, získali ocenění Ruban d’Honneur  a že můžeme reprezentovat Českou republiku. Soutěž je široce uznávaná jako výběr těch nejdynamičtějších společností v Evropě. Těšíme se na finálové kolo soutěže, kde budeme před porotou prezentovat, jakým způsobem dosahujeme úspěchů v podnikání.”

Současně s hodnocením, které provádí odborná porota, byl spuštěn i systém hlasování veřejnosti, ve kterém společnosti soutěží o titul „šampióna veřejnosti“ (Public Champion). Hlasovat pro UniControls   můžete na www.businessawardeurope.com. Národní vítězové veřejného hlasování budou oznámeni 3. března 2015.

Hlavním sponzorem a propagátorem soutěže The European Business Awards je od jejího počátku RSM, sedmá největší celosvětová síť společností poskytujících auditorské, daňové a poradenské služby, přičemž těžiště její působnosti je v Evropě. Cílem soutěže je ocenit a odměnit vynikající výkon, nejlepší praxe a inovace v rámci celé evropské podnikatelské komunity.

Více informací o cenách, o společnostech oceněných stuhou cti v jednotlivých zemích a o hlasování veřejnosti získáte na adrese www.businessawardseurope.com.vloženo: 21.4.2015
Celý článek
Zprávy z asociace

<< Novější 1. stránka z 59 Starší >>