Русский English

JMÉNO: HESLO:<< Novější 1. stránka z 66 Starší >>

Pozvánka na konferenci ICT Day 2016 - 17. 5., Praha
Odborné nakladatelství Sdělovací technika pořádá již šestý ročník konference ICT Day 2016 - Bezpečnost kyberprostoru. Tato konference se bude konat 17. května 2016 od 10:00 hodil v Paláci Charitas v Praze.

Více informací naleznete zde.


vloženo: 2.5.2016
Celý článek
Konference

Otto Daněk uspěl v soutěži Manažer roku

Vážení členové asociace,

s potěšením vám oznamuji, že mezi TOP 10 manažerů roku 2015 v soutěži Manažer roku a zároveň vítězem v kategorii Energetika a výroby elektrických přístrojů, která se uskutečnila 21. dubna na Žofíně, se stal pan Ing. Otto Daněk, předseda představenstva ATAS elektromotory Náchod a.s. a člen představenstva Elektrotechnické asociace ČR.

Umístění Otty Daňka potvrzuje, že elektrotechnika patří mezi nejdůležitější obory českého hospodářství. Máme velkou radost, že ti nejlepší manažeři se sdružují v Elektrotechnické asociaci.

Otto Daňkovi byly položeny tři otázky:

1. Co považujete za svůj největší manažerský úspěch v roce 2015?

Druhé nejvyšší tržby v historii, 1. místo v soutěži Exportér roku v kategorii Rozvoj nových exportních příležitostí, vypracování Strategie 2020, zainvestování do nových technologií v objemu více než dvojnásobně vyšším oproti odpisům, zavádění metody lean production a příprava na PPP 4.0.

2. Jakým způsobem se snažíte zvýšit konkurenceschopnost vaší společnosti / instituce?

Inovace, produktivita práce, rychlost a vysoká technická úroveň výrobků – to je nejjistější postup k posilování konkurenceschopnosti.

3. V čem vidíte soutěž MANAŽER ROKU za přínosnou pro rozvoj manažerské profese?

Soutěž považuji za velmi přínosnou zejména pro popularizaci manažerské práce. Je třeba ukazovat lidem v ČR, že manažeři nejsou ti zlí, co je okrádají, a že i v Čechách vyrůstají osobnosti, od kterých se může učit svět. Nejlepším učitelem je „Best praxis“ a ta se mezi špičkovými manažery vyskytuje hojně.

Gratulujeme!

více informací naleznete na www.manazerroku.czvloženo: 25.4.2016
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

ElA podpořila soutěž „České ručičky v elektro oborech“

V prostorách SPŠ Brno, Purkyňova se 14. dubna 2016 konala finálová kola soutěže odborných dovedností v rámci přehlídky České ručičky 2016 v oborech elektro-slaboproud a elektro-silnoproud pod záštitou Ing. Stanislava Juránka, náměstka hejtmana a Elektrotechnické asociace České republiky.

Finále se zúčastnili žáci, kteří zvítězili v oblastních soutěžích. Ve slaboproudu změřili síly při stavbě LED svítící kostky. Silnoproudaři zapojovali domovní rozvod, jehož součástí bylo i časování ventilátoru. Své znalosti museli soutěžící prokázat i v teoretickém testu.

Za přítomnosti Ing. Juránka, dalších zástupců Jihomoravského kraje a sponzorů byli vítězové odměněni hodnotnými cenami. Sponzory celé soutěže byly firmy Diametral a.s. Praha, KOPOS a.s. Kolín, Honeywell s.r.o. Brno, ČEZ a.s. Praha, Jaromír Buček - elektronické součástky Brno.

Více informací zde.vloženo: 25.4.2016
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Pozvánka na veletrh SENSOR+TEST 2016; 10. - 12. 5. 2016

Elektrotechnická asociace ČR si vás dovoluje pozvat na veletrh  SENSOR+TEST a zároveň Vás informovat o možnostech získání vstupenky zdarma. Mezinárodní veletrh SENSOR+TEST, který se koná v termínu od 10. do 12. května 2016 na norimberském výstavišti, sdružuje nabídku a poptávku: Každý, kdo může přispět k dialogu inovací a technologií senzoriky, měřicí a zkušební techniky nebude v květnu na norimberském výstavišti chybět. 

Senzorika a měřicí technologie jsou klíčové technologie budoucnosti. Senzory jsou využívány prakticky ve všech průmyslových odvětvích. Přijeďte se i Vy podívat na novinky, které představí přes 580 vystavovatelů. Vstupenku na veletrh si můžete zajistit zdarma, po registraci na domovské stránce veletrhu www.sensor-test.com/voucher 

Seznam vystavovatelů naleznete zde. Rovněž se můžete těšit na bohatý doprovodný program, detailní informace naleznete na webových stránkách pořadatele www.sensor-test.com 

V případě zájmu o další informace k veletrhu SENSOR+TEST se můžete obracet na oficiální zastoupení norimberské veletržní společnosti v ČR, na společnost PROveletrhy s.r.o., info@proveletrhy.cz.vloženo: 13.4.2016
Celý článek
Veletrhy

Nabídka školení pro firmy od Elektrotechnického zkušebního ústavu
Elektrotechnický zkušební ústav by Vám rád nabídl možnost zúčastnit se školení.

V měsíci dubnu se můžete účastnit následujících kurzů:
Uvádění výrobků na trh + technické řešení svítidel
Zákon o kybernetické bezpečnosti a související vyhláška
Školení na téma Novela normy ISO 9001:2015 pro interní auditory

Bližší informace včetně kontaktu naleznete zde.


vloženo: 12.4.2016
Celý článek
Workshop

<< Novější 1. stránka z 66 Starší >>