Русский English

JMÉNO: HESLO:<< Novější 1. stránka z 53 Starší >>

Slavnostní otevření nového showroomu členské společnosti PHOENIX CONTACT

Dne 29. srpna členská společnost PHOENIX CONTACT slavnostně otevřela prostory nového show roomu. Na slavnostní otevření přišli jejich zákazníci spolu s partnery a odpoledne a večer si příjemně užili. K vidění a vyzkoušení byly elektromobily a elektro kola, ve sklářské dílně si mohli vyrobit skleněný suvenýr, uvnitř si z jejich produktů mohli vyrobit firemní logo.Zdroj: Facebook Phoenix Contact

Ladislav Sojkavloženo: 5.9.2014
Celý článek
Zprávy z asociace

Stanovisko Českomoravské elektrotechnické asociace k sankcím EU vůči RF a připojení ČR k těmto sankcím

Praha, 9. září 2014

Stanovisko Českomoravské elektrotechnické asociace k sankcím EU vůči RF a připojení ČR k těmto sankcím

Všem zainteresovaným

Českomoravská elektrotechnická asociace a společnosti v ní sdružené velmi bedlivě sledují vývoj sankcí EU vůči RF s ohledem na vývoj situace na východní Ukrajině. Tyto sankce považujeme za politický nástroj a nemáme mandát se k nim vyjadřovat.

Zcela jednoznačně však musíme upozornit na to, že v ČR existuje velké množství společností, pro které je území RF a Ukrajiny klíčovým odbytištěm. Současné nastavení sankcí a devalvace rublu výrazně poškodila ekonomické zájmy českého elektroprůmyslu a obáváme se, že další stupňování sankcí, zejména rozšiřování seznamu zboží dvojího použití či jeho nejednoznačný výklad je pro českou elektrotechniku (zejména subdodávky do energetiky a přístrojové techniky) likvidační.

Proto žádáme, aby ruku v ruce se sankcemi byl představen plán zvýšené podpory českých exportérů, konkrétně elektrotechniků. Tento obor vytváří dlouhodobě 15% tržeb ve zpracovatelském průmyslu a je oprávněné ho považovat za jeden z pilířů národního hospodářství. Díky silnému exportnímu zaměření (exportováno je 80% produktů) je podpora zcela zásadní pro přežití.

S pozdravem

                                                                                             Ing. Jan Prokš, Ph.D.

                                                                                                ředitel asociacevloženo: 5.9.2014
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Thajsko-české partnerství v průmyslu a obchodu - Business fórum 30. 9. 2014

Zveme Vás na Business fórum "Thajsko-české partnerství v průmyslu a obchodu", které se bude konat v úterý 30. září 2014 od 10:00 do 14:00 hod. v hale P, místnosti P5, Výstaviště Brno v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu. Fórum pořádá Svaz průmyslu a dopravy ve spolupráci s Velvyslanectvím Thajského království v Praze.

Kromě zajímavých informací o obchodních příležitostech a spolupráci v perspektivních průmyslových oborech nabídne fórum i příležitost k setkání s delegací thajských vystavovatelů na Mezinárodním strojírenském veletrhu.

Pracovním jazykem bude angličtina.
Účast na akci je bezplatná.

Program
Seznam vystavovatelů
Registrační lístek

Registrace do 23. 9. 2014 na obchodním oddělení Velvyslanectví Thajského království v Praze, e-mail: thaicom@iol.cz , tel: +420 257 323 030.

Zdroj: SPČR

Ladislav Sojkavloženo: 4.9.2014
Celý článek
Konference

Podnikatelská mise do Ázerbajdžánu

Na začátek listopadu se plánuje cesta ministra průmyslu a obchodu České republiky, pana Jana Mládka do Baku. Počítá se s tím, že při této příležitosti poletí s vládním speciálem také doprovodná podnikatelská mise.

Proto, aby bylo možné k přípravě této mise zodpovědně přistoupit, prosím tímto o předběžné potvrzení Vašeho zájmu o účast v podnikatelské misi.

Odpověď zasílejte na elektronickou adresu trushko@komora.cz. Zájemcům budou následně poskytnuty další informace.

Prosím, pokud to bude možné, Vaše potvrzení zašlete nejpozději do 8. září 2014.

Zdroj: Komora SNS

Ladislav Sojkavloženo: 3.9.2014
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

Novinky od Schaffer & Partners
Vážení členové,

níže naleznete novinky od partnera naší asociace Schaffer & Partner.

Schaffer News 1/2014
Schaffer News 6/2014

Ladislav Sojka


vloženo: 3.9.2014
Celý článek
Zprávy ze sekretariátu

<< Novější 1. stránka z 53 Starší >>