Русский English

JMÉNO: HESLO:

Viceprezidentem Elektrotechnické asociace ČR se stal pan Otto DaněkPředstavenstvo Elektrotechnické asociace ČR na svém zasedání dne 18. května 2017 zvolilo za  viceprezidenta Elektrotechnické asociace ČR pana Ottu Daňka, předsedu představenstva členské společnosti ATAS elektromotory Náchod a.s. Ve své funkci vystřídal pana Vladimíra Kyselu, který nadále zůstává členem představenstva asociace.

Otto Daněk vystudoval makromolekulární chemii na tehdejší Vysoké škole chemicko-technologické v Pardubicích. Později absolvoval několik odborných stáží, například v Japonsku (Bridgestone), v USA (Motorola), v Německu (Woco) či v Hongkongu (Obchodní komora). Pracoval ředitel v několika významných českých firmách (Rubena Náchod, a.s., Motorpal Jihlava, a. s., Expert & Partner Praha, Jitona Soběslav, a. s). V současné době je předsedou představenstva společnosti ATAS elektromotory Náchod, a. s. Kromě toho je činný také v různých organizacích. Zastává pozici viceprezidenta Asociace exportérů ČR, člena Asociace manažerů ČR nebo člena Tripartity KHK. Je také členem společnosti pro etiku podnikání. Otto Daněk externě působil ve sboru poradců na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, dále působí na Univerzitě Pardubice a Vysoké škole finanční a správní Praha.

V soutěži Manažer roku za rok 2015 zvítězil v kategorii Energetika a výroba elektrických přístrojů a byl zařazen do TOP 10 nejlepších manažerů ČR.

Vloženo: 12.7.2017