Elektrotechnická asociace České republikyELA LinkedInELA Facebook

Annual Partner ElA blockchain meeting

11. 10. 2023, Brno - Výstaviště

Popis

Elektrotechnická asociace České republiky a ELA Blockchain Services si Vás dovolují pozvat na 5. ročník konference ElA blockchain annual meeting, který proběhne v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně dne 11.10. 2023. od 14:00 do 17:00 v konferenční místnosti P4 v prvním poschodí pavilonu P.

Na konferenci letos věnujeme většinu prostoru našim partnerům, kteří představí svá řešení na platformě Elachain. Konferenci chceme i nadále koncipovat jako setkání vývojářů, uživatelů i zájemců o blockchainová řešení v průmyslu a v obchodě. Pokračovat v diskusích je pak možné u číše vína na tradičním večírku INDUSTRY NIGHT, který bude jak na stánku Elektrotechnické asociace ČR v pavilonu F, tak i na blízké Digistage.

Účast na konferenci je zdarma, podmíněna registrací. Po registraci obdržíte do emailu i kód pro volnou vstupenku na veletrh. Pokud se budete chtít účastnit i večírku INDUSTRY NIGHT, který se koná tentýž den od 17:30 na stánku Elektrotechnické asociace ČR a Digistage, prosím, zaškrtněte příslušné políčko při registraci na konferenci.

Program

Úvodní slovo
Jan Prokš, ředitel Elektrotechnické asociace České republiky

Nové aktivity společnosti ELA Blockchain Services a.s.
Věra Šmídová, členka představenstva EBS, bude hovořit o rozvoji Elachainu v kontextu využití technologie Hyperledger Fabric ve světě a nových projektech na Elachainu.

Aktivity společnosti KIR v oblasti blockchainových aplikací na Hyperledger Fabric
Małgorzata Ignaczewska z polské společnosti KIR pracující v oblasti blockchainu na technologii Hyperledger Fabric představí projekty firmy a zahájení spolupráce se společností ELA Blockchain Services.

Idea mezinárodní enterprice blockchainové sítě na Hyperledger Fabric
Prezentace je přislíbena, ale dosud není potvrzena Patryk Walaszczyk z IBM Poland promluví o podpoře IBM projektu, do kterého vstupuje jako první KIR a EBS.

Využití technologie blockchain pro snížení nákladů na provoz důvěryhodných digitálních archivů
Petr Čermák, Senior Enterprise Architect z IBM bude mluvit o provozu archivů s přívlastkem „důvěryhodný“, který je v případě dlouhodobých úložišť s využitím současných technologií a PKI velmi nákladný nebo vede ke kompromisům. Technologie blockchain však může nabídnou zajímavé alternativní řešení.

Průmysl budoucnosti – průsečík AI a blockchainu
Roman Jašek z Ústavu informatiky a umělé inteligence, UTB Zlín se zaměří na trendy, které se prosazují ve světě v oblasti plánování a řízení průmyslové výroby, obchodu a služeb.

Využití blockchainu v platebních systémech veřejné dopravy
Jiří Matějec, koordinátor projektu a viceprezident Sdružení pro dopravní telematiku a Stanislav Nestrašil, specialista platebních systémů Aemis představí výsledky projektu zakončeného pilotním provozem, na kterém spolupracovaly firmy Aemis, Business Systems, XT-Card a Fakulta dopravní ČVUT.

Projekty společnosti Nexpro Communication s využitím průmyslového blockchainu
Lenka Čílová ze společnosti Nexpro Communication bude informovat o dalším rozvoji blockchainové služby DiplomaChain a  využití blockchainu v oblasti spisové služby.

Blockchain jako EDGE služba v cloudu 5G campusu T-Mobile
Jan Adam, Head of Logistic Systems, T-Mobile, představí koncept gatewaye do blockchainu Elachain pro zajištění integrity dat jako službu pro EDGE vrstvu cloudu 5G campusu T-Mobile

Pokročilý volební engine na technologii Hyperledger Fabric
Jakub Vodseďálek, vedoucí vývojář firmy představí blockchainový hlasovací a volební engine, který naši vývojáři realizovali na platformě Hyperledger Fabric. Při jeho vývoji jsme se poučili z vulnerabilit současných volebních systémů v Evropě i v USA. Pro jeho obchodní využití hledáme vhodného investora.

Kdy a kde

Kdy: 11. 10. 2023 od 14h (cca do 17h)
Kde: Součást Mezinárodního strojírenského veletrhu, Brno - Výstaviště, pavilon P, sál P4.

Kontakt

Pro více informací o konferenci využijte tyto kontakty:

Jan Prokš
proks@electroindustry.cz
731 563 615
 
Věra Šmídová
smidova@elachain.cz
604 565 181
 
 

Partneři

Ve spolupráci

 

     

 

Mediální partneři