Elektrotechnická asociace České republikyELA LinkedInELA Facebook

Mezinárodní strojírenský veletrh 2017

09. 10. 2017 - 13. 10. 2017
Výstaviště Brno

O veletrhu

      

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 35% vystavovatelů a 10% návštěvníků.

Návštěvnost je vysoce odborná, přes sedmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.


Hlavním tématem MSV  je průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující  všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřící technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a  workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

ElectroPark

Elektrotechnická asociace České republiky společně s Veletrhy Brno a. s. pořádá od roku 2013, v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, ElectroPark. Jedná se o rozšíření specializované expozice, při které se představují nejen novinky z elektrotechniky, ale i roboty a automaty z oblastí automatizace či strojírenství.

ElectroPark tak poodhaluje široké veřejnosti zákulisí (nejen) elektrotechnické výroby a ukazuje to nejlepší, co elektrotechnické společnosti dokáží ve svém oboru měřit, regulovat, řídit a automatizovat.

aDSC_0031.JPG

Seznam Exponátů

Doprovodný program

Energie pro budoucnost XXII – Energetická efektivita v průmyslové sféře pro růst podniku

 

 

 

 

Termín konání:

10. 10. 2017 v 9:30 - 14:00, BVV sál P4

Informace:

Výdaje za energie stále více ovlivňují výrobní náklady. Protože energie nemůže být zcela nahrazena, zůstává pouze jediná možnost – optimalizovat nebo zefektivnit její využití.

Konference je věnovaná možnostem úspor energie a seznámí Vás s konkrétními způsoby, jak vylepšit energetickou bilanci podniku opatřeními ve výrobě a v provozu budov, a zasadí je do širšího technického a legislativního kontextu.

Účast na konferenci je bezplatná na základě registrace, registrační formulář naleznete zde.

Více informací o konferneci naleznete zde.

Vize v automatizaci– Průmysl 4.0

 

 

Termín:

11. 10. 2017 od 14:00, BVV sál E1

Informace:

Před šesti lety německý profesor a podnikatel Henning Kagermann zavedl pojem Industrie 4.0, který definuje další průmyslovou revoluci – digitalizaci průmyslových procesů prostřednictvím smart senzorů a robotiky, čímž vznikají kyberfyzické průmyslové systémy. Hlavní zkratkou popisující nový technologický trend se rychle stává IIoT (Industrial Internet of Things). Pokročilá technologická řešení, která průmyslový Internet věcí nabízí, rozšiřují výkonnost výrobních linek, umožňují lepší řízení výroby a údržby, snižují náklady na pracovní sílu a zlepšují kvalitu výrobků. Klíčoví průmysloví hráči, kteří ustavičně hledají přidanou hodnotu a konkurenční výhody již implementují tyto pokročilé technologie ve svých výrobních závodech. K hlavním kategoriím aktivit na této pestré scéně patří: • prediktivní údržba, • optimalizace operací, • kybernetická bezpečnost, • optimalizace logistiky, • robotika, • inteligentní senzory, • technologické platformy.  

Více informací naleznete zde.

Industry Night

Termín:

11. 10. 2017 od 17:30, pavilon Z, stánek č. 43

Informace:

Elektrotechnická asociace České republiky si Vás dovoluje pozvat na společenský večer INDUSTRY NIGHT v doprovodu rockové kapely ELKO BAND.

Tento neformální společenský večírek se bude konat 11. 10. 2017 od 17:30 na stánku ElectroParku v pavilonu Z.

Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Kontakt

Více informací naleznete na webu akce.

Pro informace ohledně účasti ElA, spolupráce s ElA atp., využijte kontakty níže:

Jan Prokš
M: +420 731 563 615, E-mail: proks@electroindustry.cz

Ladislav Sojka
M: +420 736 255 657, E-mail: sojka@electroindustry.cz

Elektrotechnická asociace ČR, Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4
www.electroindustry.cz