Elektrotechnická asociace České republikyELA LinkedInELA Facebook

Mezinárodní strojírenský veletrh 2019

07. 10. 2019 - 11. 10. 2019
Výstaviště Brno

O veletrhu

      

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků.

Návštěvnost je vysoce odborná, přes sedmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Zvýrazněným tématem veletrhu ENVITECH je Cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. V roce 2019 bude tento veletrh zaměřen také na Investiční příležitosti, tedy Start up projekty, nové nápady, inovaci jako příležitost k investicím.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se cca tři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a  workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Videa z MSV 2018 naleznete zde:
ElA na MSV 2018
ElA a technické vzdělávání 2018

Hnízdo Elektrotechnické asociace ČR

Na MSV v Brně zorganizujeme „Hnízdo ElA“, kde sdružíme elektrotechnické firmy do jednoho prostoru v pavilonu Z, číslo stánku 43. Vytvoříme tak v rámci veletrhu elektrotechnický ostrov, ve kterém budeme moci sdílet zázemí.

Každá firma si svůj stánek zařizuje a staví sama, nepřijde tedy o své oblíbené dodavatele a bude mít kontrolu nad svým rozpočtem.

Pokud již máte plochu v MSV zajištěnou, BVV jsou připraveny jí alokovat právě v rámci tohoto „hnízda“ elektrotechnických firem.

Dejte nám prosím informaci, kdo se budete chtít „hnízda“ účastnit a jak velkou plochu potřebujete.

Tato nabídka je jen pro členy ElA.

Doprovodný program

Energie pro budoucnost XXII – Energetická efektivita v průmyslové sféře pro růst podniku

Tato konference se v současné době připravuje. Informace poskytneme již brzy.

Annual Partner ElA blockchain meeting

Termín

09. 10. 2019 od 10h (cca do 12h), pavilon P, sál P3.

Informace

Elektrotechnická asociace České republiky spustila v květnu tohto roku první český projekt blokchainu pro využití v průmyslu. Provozovat servery, na nichž se bude ukládat databáze a ověřovat zápisy, mohou jen prověřené firmy nebo instituce, kterým to umožní správce systému a dceřiná akciová společnost asociace ELA Blockchain Services a.s. Konference velmi názorně ukáže, jak samotný blockchain a aplikace funguje včetně příkladů praktického využití v průmyslu.

Konferencí vás provede pan Jiří Holoubek, prezident Elektrotechnické asociace ČR.

Účast na konferenci je zdarma, podmíněna registrací.

Jak na robota

Termín:

09. 10. 2019 od 09:00, BVV sál P3

Informace:

Konference velmi názorně ukáže, co je dnešní robotika, co jsou technologie 4.0, co je digitální transformace a to zejména na praktických a již aplikovaných řešeních. Věnovat se budeme i aplikacím mimo automotive a elektro – chceme ukázat, že pokročilé technologie mohou dobře sloužit i v potravinářství, v lesnictví, zemědělství ale třeba i v cukrárně.

Konferencí vás provede pan Jiří Holoubek, prezident Elektrotechnické asociace ČR.

Účast na konferenci je zdarma, podmíněna registrací.

Více informací naleznete zde.

Industry Night

Termín:

09. 10. 2019 od 17:30, pavilon Z, stánek Elektrotechnické asociace ČR

Informace:

Elektrotechnická asociace České republiky si Vás dovoluje pozvat na společenský večer INDUSTRY NIGHT v doprovodu rockové kapely ELKO BAND.

Tento neformální společenský večírek se bude konat 09. 10. 2019 od 17:30 na stánku Elektrotechnické asociace ČR v pavilonu Z.

Kontakt

Více informací naleznete na webu veletrhu.

Pro informace ohledně účasti ElA, spolupráce s ElA atp., využijte kontakty níže:

Jan Prokš
M: +420 731 563 615, E-mail: proks@electroindustry.cz

Ladislav Sojka
M: +420 736 255 657, E-mail: sojka@electroindustry.cz

Elektrotechnická asociace ČR, Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4
www.electroindustry.cz