Rádi bychom Vás pozvali na první Český kosmický průmyslový den, na kterém budete mít možnost seznámit se s českými i zahraničními firmami působícími v kosmickém průmyslu. Ty zde představí své produkty a služby. Akce Vám nabídne prostor nejen pro obchodní jednání s firmami v rámci networkingové zóny, ale i získání informací o zapojení se do programů ESA či technologickém transferu pro Vaši firmu. V případě, že by Vás zajímala spolupráce s kosmickým sektorem, budou pro Vás připraveny odborné semináře i technologická konference Gate2Space, kde budou představeny programy ESA.

Cílem akce je posílit vazby a spolupráci mezi kosmickým průmyslem o ostatními sektory. Představí se zde české firmy z oboru jako je Evektor, 5M a OctoGeo či nadnárodní firmy jako Honeywell, Thales Alenia a OHB.

Zároveň bychom Vás chtěli informovat, že akce je pro účastníky zdarma.

Kdy: 14. listopadu 2018, 10:00 – 16:00
Kde: Hvězdárna a Planetárium Brno

Akce je rozdělena do několika bloků:

Dopolední blok 10:00-12:00

Pro firmy, jež mají zájem se o kosmickém sektoru a spolupráci dozvědět více:

 • Jaké firmy v kosmickém průmyslu působí a jak s nimi spolupracovat i v jiných oblastech
 • Jak se zapojit do programů financovaných Evropskou kosmickou agenturou
 • Jak začít podnikání s inkubátorem ESA BIC
 • Jak pro firmu zajistit technologii z ESA či se stát jejím dodavatelem
 • Workshopy s úvody do problematiky od: ESA BIC Prague, Ministerstva dopravy, ESA Technology Transfer Brokera pro ČR, VZLÚ a ESA
 • Veletrh kosmických firem
 • B2B jednání

Odpolední blok 12:00-16:00

Pro firmy, jež jsou v kosmickém sektoru etablované:

 • Gate2Space 2018 - konference 12:00-16:00 - pátý ročník konference Gate2Space 2018 o zapojení českých subjektů do kosmických aktivit, kterou pořádá Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR. Účastníci se dozvědí o příležitostech zapojení do projektů ESA v příštím roce, o alokacích v jednotlivých programech a také o stávajících úspěších české kosmické komunity. Konferenci moderuje Ing. Pavel Habarta, ESA Technology Transfer Broker pro ČR.
 • Workshopy (Ministerstvo Dopravy, OHB a další)
 • B2B jednání
 • SpaceJob Fair 2018 – 10:00-16:00 - Vůbec poprvé se bude v České republice konat job fair čistě zaměřený na kosmický průmysl. Jeho organizátorem je tým, který stojí za projektem SpaceJobFair (spacejobfair.com) a má s organizací podobných akcí již zkušenosti. SpaceJobFair nabízí unikátní příležitost, jak českým firmám pomoci nalézt špičkové studenty a mladé profesionály v nejrůznějších oborech (ekonomické, přírodovědné, technické atd.). Součástí budou vzdělávací workshopy a také pracovní pohovory. Výběr účastníků bude ušit na míru jednotlivým zúčastněným firmám tak, aby pro ně byla akce co nejpřínosnější. Pro firmy je účast placená.

Detailní program je na webu akce http://www.czechspaceyear.com/czech-space-week/ a v aplikaci akce.

Svou účast můžete potvrdit zde:

 • Pro registraci na veletrh je zde ODKAZ
 • Pro registraci na Gate2Space se klikněte zde na ODKAZ.

(Účast je bezplatná. Po registraci Vám dorazí mail s možností instalace aplikace pro přihlášení na jednotlivé workshopy, B2B jednání a přednášky)

Akce se koná v rámci Českého kosmického týdne, za podpory generálního partnera OHB a partnerů SAB Aerospace, Thales Alenia a Honeywell. Organizátory jsou Agentura CzechInvest, Ministerstvo Dopravy, Technologické centrum Akademie věd a Jihomoravské Inovační centrum JIC.