Rádi bychom Vás pozvali na připravované Smart Export Fórum 2019, které pořádá sdružení CzechInno v rámci aktivit Středoevropské platformy pro digitální inovace CEEInno dne 19. června 2019 v Hotelu Artemis Olympik v Praze, a jehož odborným partnerem je i Elektrotechnická asociace České republiky.

Letošním zájmovým teritoriem akce je Latinská Amerika, a to konkrétně Argentina, Brazílie, Peru, Chile, Mexiko a Kolumbie. Ze všech těchto zemí se do Prahy chystají zahraniční delegace, které mají zájem o bližší spolupráci s českými firmami i výzkumnými organizacemi v oblasti rozvoje technologické spolupráce a pokročilých digitálních technologií – a zejména jejich aplikace ve firemním prostředí i běžném životě.

Zájmové oblasti, na které se akce zaměřuje, reflektují oblasti, na které se zaměřila i letošní série regionálních tematických akcí Digitální revoluce CZ, a na které se zaměřují v Česku vznikající Digitální inovační huby. Jsou jimi tedy umělá inteligence, high-performance computing a velká data, kybernetická bezpečnost, rozšířená a virtuální realita, robotika, aditivní výroba a 3D tisk. A právě z těchto oblastí se představí téměř dvě desítky top českých i slovenských firem, výzkumných organizací a dalších hráčů, kteří mají zájem o spolupráci s latinskoamerickými partnery.

Dozvíte se také o tom, jaké mise se do teritoria připravují, jak náš stát podporuje expanzi českých podnikatelů do Latinské Ameriky, jakou výzkumnou spolupráci s LatAm podpoří svými programy Technologická agentura ČR či kdo z Čechů (ať už jsou to zástupci agentury CzechTrade, nebo firmy i jednotlivci, kteří již v latinskoamerických zemích působí) Vám může na Vaší pouti přes oceán asistovat.

programu tak vystoupí za nabitý pracovní den více než 40 speakerů, od kterých se budete moci obeznámit s tím, co je v naší zemi i na Slovensku nového v oblasti digitálních inovací a jejich praktické implementace a naopak si zejména odnést i cenné informace o možnostech spolupráce s latinskoamerickými zeměmi, které jsou pro české firmy perspektivním exportním i investičním teritoriem a pro české výzkumné organizace zajímavým partnerem.

Konferenční sekce akce bude doprovozena expozicí obsahující praktické ukázky toho, o čem se bude hovořit i možnostmi konzultace o konkrétních možnostech spolupráce.

A v neposlední řadě je pro Vás v rámci programu Smart Export Fóra připravena série organizovaných B2B setkání, v jejichž rámci si s Vámi vybranými partnery budete moci u dobré kávy 15min popovídat a vyměnit si kontakty i nápady na spolupráci.

Více informací je k dispozici na www.smartexportforum.cz. Vstup na akci je pro členy ElA po předchozí registraci bezplatný.