Členské organizace

ABB s.r.o.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Celosvětově dodává zákazníkům z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací společnost ABB dnes tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 zemích světa a má přibližně 132 000 zaměstnanců.www.abb.com

AI check, s.r.o.

Jsme studio zaměřené na vývoj umělé inteligence na míru pro firmy. Nabízíme také analýzu dat, procesů a technologií. Jsme schopni zajistit vše od digitalizace přes návrh a implementaci AI řešení až po integraci do firemního prostředí, včetně následné podpory a školení zaměstnanců.

Almeto s.r.o.

Dodáváme součástky pro elektrotechniku - odrušovací filtry, feritová jádra, tlumivky, transformátory, CuSn dráty. Dále nabízíme kabelové svazky, kondenzátory, RC členy, PWM regulátory, vn zapalovače, varistory, kompenzační kondenzátory, cívky.

ALPS Electric Czech, s.r.o.

Naše výrobní společnost je orientovaná na OEM výrobu. Montujeme a vyrábíme elektrické díly a výrobky včetně dodávek veškerých komponent (včetně plastů). Naším cílem se dodávat vysoce kvalitní výrobky nebo služby ze silně konkurenčně-schopné ceny. Můžeme nabídnout vysokou flexibilitu v objemu výroby za současného dodržení vysokých parametrů kvality. Od 2001 jsme řízeni standardem ISO 9001, od roku 2002 ISO 14001 a od roku 2005 automotivní - ISO TS 1649. Jsme rovněž držiteli několika různých certifikací od automobilek.

ATAS elektromotory Náchod a.s.

Společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. byla založena v roce 1928. Náplní výroby jsou indukční motory do 1 kW, DC motory do 1,5 kW, převodové motory, EC motory, resolvery, axiální a radiální ventilátory, střihadla plechů, formy pro tlakové lití plastů a slitin Al.

Blumenbecker Prag s.r.o.

ROBOTIZACE: komplexní dodávka aplikací se strojovým viděním (bin-picking, kontrola kvality), svařovací aplikace, manipulace s materiálem, aplikace lepení a nanášení lepidel a tmelů, robotické obrábění, simulace robotických aplikací, digitální dvojče, projekt e-robot, průmysl 4.0, pracujeme s roboty KUKA, FANUC, ABB, STÄUBLI a dalšími značkami, školení, servis robotů KUKA.  

 

AUTOMATIZACE: komplexní dodávka projektů ASŘTP, regulované pohony všech výkonů, projekce elektro, školení. Jsme Solution Partnerem společnosti SIEMENS a systémovým integrátorem společností Rockwell Automation, Phoenix Contact a Mitsubishi. Firma je nositelem certifikátu DIN EN ISO 9001:2008. 

 

OBCHOD: komplexní dodávka elektro vybavení různých značek do NN rozváděčů, komponent pro průmyslovou automatizaci a pohonů, pneumatických komponent, rozváděčů Rittal, dodávky robotů, svařovací techniky (automaty, zdroje, spotřební a přídavný materiál), servis a opravy hořáků a hořákových setů.

Dasonele a.s.

Jsme stále se rozvíjející společnost s mladým kolektivem a svěžími nápady, které se snažíme stále posouvat dále tak, aby výsledky našich projektů byly stále efektivnější. Náš tým má více jak 10 let zkušeností v nejrůznějších odvětvích, které nám dávají právo o sobě tvrdit, že můžeme být platnými členy Vašeho týmu. V duchu našeho motta “prostě jednodušší přístup k informacím” vyvíjíme produkty, které Vám zajistí efektivní získávání potřebných informací z Vámi zvoleného oboru.

DELONG INSTRUMENTS a.s.

DELONG INSTRUMENTS je česká společnost, která se od roku 1992 zabývá především elektronovou optikou a mikroskopií a vakuovou technologií. Její činnost zahrnuje výzkum a vývoj, konstrukci, výrobu, montáž a testování různých fyzikálních přístrojů. Kromě vlastní řady nízkonapěťových elektronových mikroskopů LVEM a elektronových trysek DIGUN je uznávaným dodavatelem vakuových komponent, komponent pro zdroje v rentgenové mikroskopii a komplexních mechatronických systémů pro laserové aplikace. Společnost je známá svými jedinečnými zákaznickými řešeními a jako dodavatel speciálních komponent vyrobených od prvního návrhu až po finální zařízení.

ejoin CZ s.r.o.

Naše společnost je součástí konsorcia věnujícímu se energetice a obnovitelným zdrojem energie již od roku 2010, které vlastní a provozuje obnovitelné zdroje energie s celkovou kapacitou 20 MW. Kromě toho je také vlastníkem místních distribučních sítí, kde se nabíjecí stanice provozují. Naše konsorcium také realizovalo výstavbu fotovoltaických a vodních elektráren v několika zemích Evropské unie, s celkovým výkonem více než 25 MW. Poznatky a zkušenosti, které jsme za ta léta získali, jsou jednou z našich největších předností. Naše nabíjecí stanice si sami vyvíjíme a vyrábíme a tak umíme flexibilně reagovat na jakýkoliv požadavek klienta a stejně tak i na stále se měnící požadavky trhu.

Naší vizí a cílem je zdokonalování nabíjecích stanic, přinášení nových možností a technologií a jejich posouvání na novou úroveň. Chceme dokázat skeptikům, že nabíjecí stanice a elektromobily nemusí být doménou pouze větších měst, a tím pádem limitovat potenciální zákazníky z těch menších. Jedním z našich pilířů je jejich strategické rozmisťování v prostorech, kde se běžně zdržuje větší množství lidí, jako jsou obchodní centra, restaurace rychlého občerstvení a turistické destinace, díky čemuž budou naše nabíječky lidem vždy po ruce. Stejně tak si ale uvědomujeme, že se stále jedná o něco nového, a lidem je potřeba nabídnout co nejlepší dostupnost našich produktů. Proto nabízíme obchodním centrům možnost propojit náš platební systém s jejich věrnostním programem nebo platbou za zboží.

ELCOM, a.s.

Společnost ELCOM, a. s., je poskytovatelem vysoce specializovaných komplexních služeb špičkové kvality v oblasti silnoproudé elektrotechniky, měřicí techniky a průmyslové automatizace s mezinárodním přesahem. Díky vlastnímu týmu špičkových odborníků v oblasti elektrotechniky, strojírenství a vývoje software, naprostému porozumění problematice materiálového inženýrství, elektronice, řízení dat a technologických procesů nabízíme zákazníkům řešení na míru přesně dle specifických potřeb.

Garantovaná efektivita

Garantujeme maximální nákladovou a výkonovou efektivitu řízení celého procesu zakázek od jejich návrhu až po kompletní realizaci. Projekty realizujeme kompletně in-house v souladu s vlastní integrovanou politikou procesního managementu.

Úrovní komplexního pochopení problematiky a všestranným zaměřením se řadíme k nejzkušenějším týmům nejen v České republice, ale i v zahraničí. Naše dlouholeté znalosti a zkušenosti získané díky realizaci unikátních projektů nám umožnily stát se evropským leaderem v oblasti automotive applications a světovým leaderem testovacích systémů. Jsme hrdým členem celosvětového programu National Instruments Alliance, kde jsme jako jediná česká firma dosáhli úrovně Gold Alliance Partner.

Zakládáme si na zodpovědně provedené analýze potřeb a přání zákazníka, srozumitelné interpretaci, precizním zpracováním projektu, ale především na kvalitních vývojových či konstrukčních pracích s využitím nejnovějších technologií.

ELKO EP, s. r. o.

Primárním produktem naší firmy jsou již 24 let elektronická relé, s jejichž výrobou jsme druzí v Evropě. Mezi další podstatné výrobky patří instalační přístroje pro jištění a spínání, systém bezdrátového ovládání RF Control a inteligentní elektroinstalace iNELS, včetně rozšířené verze iNELS Multimedia. V současné době certifikujeme nové výrobky pro připojení k sítím Internetu věcí IoT. Již několik let má naše společnost vybudovaný a certifikovaný systém řízení jakosti dle ISO 9001 a systém řízení environmentálního managementu dle ISO 14001.

V roce 2012 bylo ELKO EP oceněno jako firma roku ve Zlínském kraji, v roce 2016 získalo titul Globální exportér roku. Také naše produkty mají za sebou několik slavných chvil, například Zlatý Amper 2011 pro produkt RF Touch, ocenění Zlatý výrobek z veletrhu Elektrotechnika 99 – Ostrava pro multifunkční relé SMR nebo čestné uznání Grand prix pro systém iNELS Multimedia na veletrhu Electron 2011.

Sám zakladatel a majitel společnosti Jiří Konečný obdržel titul Technologický podnikatel pro rok 2004, pronikl mezi 5 nejúspěšnějších podnikatelů v ČR pro rok 2016, letos byl vyhlášen Osobností Smart City 2017. Tím největším oceněním jsou pro nás ale spokojení zákaznicí a realizované projekty. Například montáž přehrávačů Lara v jednom z nejluxusnějších tropických resortů Velaa Private Island na Maledivách, nebo řízení osvětlení v dubajském showroomu sportovních vozů Ferrari.

ELSO PHILIPS SERVICE spol. s r.o.

ELSO PHILIPS SERVICE spol. s r.o. je 100% česká soukromá společnost bez jakéhokoli zahraničního kapitálu. Naše společnost je distributorem a systémovým partnerem renomovaných značek ASSEMBLÉON, PHILIPS, OLIVETTI, HEWLETT PACKARD a FLUKE. Specializujeme se především na komplexní sofistikované projekty pro státní organizace, jako jsou Ministerstva, zdravotnická zařízení, banky, zdravotní pojišťovny, vzdělávací organizace a zahraniční společnosti. Jsme dodavateli informačních technologií a SMT technologií pro VZP, nemocnice Královské Vinohrady, nemocnice Benešov, armáda ČR, armáda SR, Projekt Comenius, Ministerstvo zdravotnictví, UZIS, společnost TOYOTA, BRAUN medical, PHILIPS atd.

ENGIE Services a.s.

ENGIE dodává komplexní energetická řešení zahrnující projektové a energetické   poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, průmyslovou automatizaci a výrobu rozvaděčů. Zajišťuje také servisní služby, facility management a energetické služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství.

EPLAN ENGINEERING CZ, s.r.o.

EPLAN se zabývá konzultační činností a vývojem aplikačního softwaru pro urychlení projekčních procesů a snížení nákladů v oblasti inženýringu. EPLAN pomáhá společnostem s optimalizací jejich procesů, vyvíjí software pro elektrotechniku, mechatroniku, fluidní technologie a technologie měření a regulace. S cílem urychlit proces vývoje produktu, a tím snížit náklady projektu, zajišťujeme rozhraní k systémům CAD, PDM, PLM a ERP. Naším cílem je poskytovat zákazníkům komplexní služby, jako je poradenství v oblasti řízení, procesní poradenství v oblasti standardizace, automatizace a integrace, implementace, školení a technickou podporu. Zkrátka poskytujeme software a služby nejvyšší kvality, které jsou neustále zlepšovány a upravovány.

ETD TRANSFORMÁTORY a.s.

ETD TRANSFORMÁTORY – to jsou spolehlivé a moderní transformátory s know-how značky ŠKODA. Jsme jedinečným výrobcem a konstruktérem řadových i speciálních výkonových transformátorů, tlumivek a reaktorů s vlastním know-how, komplexní technologií a speciálním zkušebním zařízením v regionu střední Evropy. Máme přes 90 let zkušeností v oboru, z velké části pod značkou ŠKODA, a spokojené zákazníky po celém světě. Produkty: Třífázové regulační olejové transformátory výkon 10 až 350 MVA, napětí do 420 kV; Třífázové neregulační transformátory, výkon do 410 MVA, napětí do 420 kV; Jednofázové neregulační olejové transformátory, výkon třífázové sestavy do 1200 MVA, napětí do 420 kV; Regulační a neregulační transformátory zvláštního provedení; Autotransformátory, výkon do 400 MVA, napětí do 420 kV; Transformátory do lokomotiv; Pecní transformátory; Trakční tlumivky; Spouštěcí a speciální reaktory. Služby: Montáž transformátorů, revize, 24 hodinový servis; Modernizace a opravy transformátorů; Vysokonapěťová laboratoř a akreditovaná elektrotechnická zkušebna. Certifikace: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 17025, ISO 3834-2.

Exponex s.r.o.

Nabízíme komplexní služby v oblasti marketingové komunikace se zaměřením na event a expo management. Realizujeme expozice po celém světě, organizujeme veletrhy, konference, české oficiální účasti v zahraničí. Jsme oficiální zástupce Mezinárodních veletrhů v Poznani pro Českou republiku.

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze

Fakulta poskytuje vysokoškolské vzdělání v bakalářském (Bc.), magisterském (Ing.) a doktorském (Ph.D.)studiu a probíhá v šesti studijních programech, jako např. Elektrotechnika a informatika, Softwarové technologie a management, Kybernetika a robotika a další. Výzkumné a vývojové práce jsou zajisťovány v následujících oblastech: měřicí systémy, akustické snímače (převodníky), pokročilé radiové systémy, podpora inteligentního rozhodování a řídicí systémy, CIM, robotika, řízení v reálném čase, modelování a řízení dynamických systémů, biomedicinské inženýrství, senzory a mikrosystémy, navrhování, modelování, simulace a diagnostika mikroelektronických a optoelektronických struktur, analýza a syntéza obvodů v A/D systémech, mikrovlnné technologie, technologie milimetrových vln, osvětlovací systémy, energetické systémy, řízení pohonů a jiné. Fakulta dále nabízí programy a kurzy pro podporu výuky, dalšího a vzdělávání, nejen doma, ale i v zahraničí. Zájemcům o celoživotní vzdělávání nabízí kurzy, které seznamují s vývojem v oblasti elektrotechniky a informatiky.

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně poskytuje VŠ vzdělání ve všech stupních vzdělávacích činností, tj. v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech. Těžištěm výukových aktivit fakulty jsou studijní programy spadající do vzdělávacích oblastí Elektrotechnika, Kybernetika, Informatika a Energetika. V rámci podpory interdisciplinárního vzdělávání s přesahem do elektrotechniky jsou na fakultě akreditovány i mezioborové studijní programy z oblasti biomedicínského inženýrství, audio inženýrství nebo kybernetické bezpečnosti.

Výzkum a vývoj je soustředěn hlavně ve dvou výzkumných centrech CVVOZE a SIX, která jsou orientována zejména na následující odborné oblasti:

  • Elektronické komunikační technologie a komunikační systémy nových generací.
  • Elektrotechnologie, včetně mikroelektronických systémů a nanoelektroniky.
  • Automatizace technologií a procesů, včetně robotiky.
  • Energetika a výkonová elektronika a elektrotechnika.
  • Biomedicínské inženýrství.

 

Fakulta informačních technologií VUT v Brně

Fakulta poskytuje vysokoškolské vzdělání v tříletém bakalářském (Bc.), dvouletém magisterském (Ing.) a čtyřletém doktorském (Ph.D.) studijním programu Informační technologie. V bakalářském studijním programu se otevírá jeden obor, Informační technologie. Navazující magisterský studijní program je členěn na celkem 9 oborů, Bezpečnost informačních technologií, Bioinformatika a biocomputing, Informační systémy, Inteligentní systémy, Management a informační technologie, Matematické metody v informačních technologiích, Počítačová grafika a multimédia, Počítačové a vestavěné systémy, Počítačové sítě a komunikace. O studium v magisterském studijním programu se mohou ucházet absolventi bakalářského studijního programu stejného nebo příbuzného zaměření. Doktorský studijní program má jeden obor,Informační technologie. O studium v doktorském studijním programu Informační technologie se mohou ucházet absolventi magisterského studijního programu stejného nebo příbuzného zaměření.