Členské organizace

ABB s.r.o.

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com

Almeto s.r.o.

Dodáváme součástky pro elektrotechniku - odrušovací filtry, feritová jádra, tlumivky, transformátory, CuSn dráty. Dále nabízíme kabelové svazky, kondenzátory, RC členy, PWM regulátory, vn zapalovače, varistory, kompenzační kondenzátory, cívky.

ALPS Electric Czech, s.r.o.

Naše výrobní společnost je orientovaná na OEM výrobu. Montujeme a vyrábíme elektrické díly a výrobky včetně dodávek veškerých komponent (včetně plastů). Naším cílem se dodávat vysoce kvalitní výrobky nebo služby ze silně konkurenčně-schopné ceny. Můžeme nabídnout vysokou flexibilitu v objemu výroby za současného dodržení vysokých parametrů kvality. Od 2001 jsme řízeni standardem ISO 9001, od roku 2002 ISO 14001 a od roku 2005 automotivní - ISO TS 1649. Jsme rovněž držiteli několika různých certifikací od automobilek.

ATAS elektromotory Náchod a.s.

Společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. byla založena v roce 1928. Náplní výroby jsou indukční motory do 1 kW, DC motory do 1,5 kW, převodové motory, EC motory, resolvery, axiální a radiální ventilátory, střihadla plechů, formy pro tlakové lití plastů a slitin Al.

Averna, a.s.

Společnost ELCOM, a. s., je poskytovatelem vysoce specializovaných komplexních služeb špičkové kvality v oblasti silnoproudé elektrotechniky, měřicí techniky a průmyslové automatizace s mezinárodním přesahem. Díky vlastnímu týmu špičkových odborníků v oblasti elektrotechniky, strojírenství a vývoje software, naprostému porozumění problematice materiálového inženýrství, elektronice, řízení dat a technologických procesů nabízíme zákazníkům řešení na míru přesně dle specifických potřeb.

Garantovaná efektivita

Garantujeme maximální nákladovou a výkonovou efektivitu řízení celého procesu zakázek od jejich návrhu až po kompletní realizaci. Projekty realizujeme kompletně in-house v souladu s vlastní integrovanou politikou procesního managementu.

Úrovní komplexního pochopení problematiky a všestranným zaměřením se řadíme k nejzkušenějším týmům nejen v České republice, ale i v zahraničí. Naše dlouholeté znalosti a zkušenosti získané díky realizaci unikátních projektů nám umožnily stát se evropským leaderem v oblasti automotive applications a světovým leaderem testovacích systémů. Jsme hrdým členem celosvětového programu National Instruments Alliance, kde jsme jako jediná česká firma dosáhli úrovně Gold Alliance Partner.

Zakládáme si na zodpovědně provedené analýze potřeb a přání zákazníka, srozumitelné interpretaci, precizním zpracováním projektu, ale především na kvalitních vývojových či konstrukčních pracích s využitím nejnovějších technologií.

Blumenbecker Prag s.r.o.

ROBOTIZACE: komplexní dodávka aplikací se strojovým viděním (bin-picking, kontrola kvality), svařovací aplikace, manipulace s materiálem, aplikace lepení a nanášení lepidel a tmelů, robotické obrábění, simulace robotických aplikací, digitální dvojče, projekt e-robot, průmysl 4.0, pracujeme s roboty KUKA, FANUC, ABB, školení, servis a repase robotů KUKA.  

 

AUTOMATIZACE: komplexní dodávka projektů ASŘTP, regulované pohony všech výkonů, projekce elektro, školení. Jsme Solution Partnerem společnosti SIEMENS a systémovým integrátorem společností Rockwell Automation, Phoenix Contact a Mitsubishi. Firma je nositelem certifikátu DIN EN ISO 9001:2008. 

 

OBCHOD: komplexní dodávka elektro vybavení různých značek do NN rozváděčů, komponent pro průmyslovou automatizaci a pohonů, pneumatických komponent, rozváděčů Rittal, dodávky robotů, svařovací techniky (automaty, zdroje, spotřební a přídavný materiál), laserové ruční sváření, laserové ruční čištění, servis a opravy hořáků a hořákových setů.

CAMEA Group, a. s.

CAMEA byla založena univerzitními výzkumníky v roce 1995. Od té doby představila řadu inovací ve dvou hlavních kategoriích produktů – Inteligentních dopravních systémech a systémech pro vizuální kontrolu výroby. Jeden přetížený kamion poškodí silnici stejně jako desítky tisíc osobních aut. Pro zachování kvality infrastruktury je nejefektivnější pokutování takových vozidel pomocí vysokorychlostního vážení. V tom je CAMEA světový lídr. Pomáháme i bezpečnosti na silnicích. Měření úsekové rychlosti umožňuje dohled nad rychlou jízdou a zároveň má pozitivní dopad na plynulost dopravy. 40 % zaměstnanců společnosti pracuje na vývoji HW a SW. Ale vývojem to nekončí. Hlavním cílem společnosti je dlouhodobá spokojenost uživatelů, proto neustále vylepšujeme svoje produkty. Abychom vyšli zákazníkům maximálně vstříc, poskytujeme širokou škálu řešení z hlediska rozsahu dodávek – od OEM po řešení na klíč. Možné jsou i jiné optimalizace, jako je návrh HW a SW na míru. Silná vazba s vysokými školami přetrvává. CAMEA spolupracuje s VUT Brno na pokročilých aplikacích umělé inteligence a dalších projektech s jedinečnými výstupy. Přes 1350 jízdních pruhů je dnes monitorováno systémy CAMEA. To přispívá bezpečnosti, plynulosti dopravy a ochraně infrastruktury na 4 kontinentech.

CEITEC VUT – Středoevropský technologický institut VUT v Brně

CEITEC – Středoevropský technologický institut je společným projektem Vysokého učení technického v Brně, Masarykovy univerzity a dalších pěti partnerů z brněnských institucí. Špičkový projekt na vybudování moderní vědecko-výzkumné infrastruktury – CEITEC – je postaven na vzájemné synergii sedmi výzkumných programů. Vysoké učení technické v Brně zodpovídá za dva, svojí velikostí i odborností velmi významné programy, pro které budou postaveny a vybaveny moderní laboratoře, včetně čistých prostor nejvyšších tříd, v areálu Univerzitního kampusu VUT Pod Palackého vrchem: Pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie, Pokročilé materiály.

DELONG INSTRUMENTS a.s.

DELONG INSTRUMENTS je česká společnost, která se od roku 1992 zabývá především elektronovou optikou a mikroskopií a vakuovou technologií. Její činnost zahrnuje výzkum a vývoj, konstrukci, výrobu, montáž a testování různých fyzikálních přístrojů. Kromě vlastní řady nízkonapěťových elektronových mikroskopů LVEM a elektronových trysek DIGUN je uznávaným dodavatelem vakuových komponent, komponent pro zdroje v rentgenové mikroskopii a komplexních mechatronických systémů pro laserové aplikace. Společnost je známá svými jedinečnými zákaznickými řešeními a jako dodavatel speciálních komponent vyrobených od prvního návrhu až po finální zařízení.

DIVELIT system s.r.o.

DIVELIT system je společnost poskytující profesionální služby v oblasti vývoje elektroniky, softwaru a konzultačních služeb. Při vývoji se opíráme o naše dlouholeté zkušenosti a zákazníkům jsme tak spolehlivým partnerem ve všech fázích vývoje produktu. Našim zákazníkům věnujeme individuální péči ať jde o globálního lídra, nebo startup. Vývoj produktu zajistíme od DPS až po Cloud.

Elektroprim-Koutník, a.s.

Zajištujeme elektrotechnické montáže. Od vypracování projektu, až po kompletní realizaci. 

Předmětem podnikání jsou činnosti při externích elektrotechnických montážích silno i slaboproudých od projektu přes zajišťování a kompletaci potřebných dodávek investičního i montážního materiálu, pro vedení vlastních montážních prací až po výchozí revize a uvedení do provozu. Tyto činnosti jsou prováděny ve všech odvětvích Národního hospodářství a u zakázek jakéhokoliv rozsahu.

O společnosti

Naše společnost byla založena v květnu 1990 jako jedna z prvních elektrotechnických firem po změně politického klimatu v roce 1989. Do konce roku 1998 fungovala jako privátní podnik pod jménem Ivo Koutník-Elektroprim, kdy byl podnik vzhledem ke stále rozšiřujícímu se poli působnosti a k rostoucímu významu podniku transformován na akciovou společnost pod jménem Elektroprim-Koutník, a. s.

V současné době jsou předmětem činnosti společnosti externí elektrotechnické montáže silnoproudé i slaboproudé, zabezpečované komplexně od projektu a realizace až po závěrečná měření a uvedení díla do provozu. Podle přání zákazníků naše společnost tyto činnosti zajišťuje i jednotlivě. Při zpracování projektové dokumentace v našem Eplan studiu úzce spolupracujeme se zákazníkem, abychom společně nalezli nejvhodnější řešení z hlediska kvality, spolehlivosti i ceny, přičemž plně respektujeme individuální speciální požadavky na použité komponenty a jeho projektová řešení. Zcela samozřejmě přijímáme projekty zpracované i jinými organizacemi, které nám dodá zákazník a realizujeme je. Zajišťujeme podle přání zákazníka v co nejkratších termínech dodávky montážního i investičního materiálu, a to od všech významných výrobců elektrotechnického materiálu a zařízení po celé České republice i v zahraničí.

ELKO EP, s. r. o.

Primárním produktem naší firmy jsou již 24 let elektronická relé, s jejichž výrobou jsme druzí v Evropě. Mezi další podstatné výrobky patří instalační přístroje pro jištění a spínání, systém bezdrátového ovládání RF Control a inteligentní elektroinstalace iNELS, včetně rozšířené verze iNELS Multimedia. V současné době certifikujeme nové výrobky pro připojení k sítím Internetu věcí IoT. Již několik let má naše společnost vybudovaný a certifikovaný systém řízení jakosti dle ISO 9001 a systém řízení environmentálního managementu dle ISO 14001.

V roce 2012 bylo ELKO EP oceněno jako firma roku ve Zlínském kraji, v roce 2016 získalo titul Globální exportér roku. Také naše produkty mají za sebou několik slavných chvil, například Zlatý Amper 2011 pro produkt RF Touch, ocenění Zlatý výrobek z veletrhu Elektrotechnika 99 – Ostrava pro multifunkční relé SMR nebo čestné uznání Grand prix pro systém iNELS Multimedia na veletrhu Electron 2011.

Sám zakladatel a majitel společnosti Jiří Konečný obdržel titul Technologický podnikatel pro rok 2004, pronikl mezi 5 nejúspěšnějších podnikatelů v ČR pro rok 2016, letos byl vyhlášen Osobností Smart City 2017. Tím největším oceněním jsou pro nás ale spokojení zákaznicí a realizované projekty. Například montáž přehrávačů Lara v jednom z nejluxusnějších tropických resortů Velaa Private Island na Maledivách, nebo řízení osvětlení v dubajském showroomu sportovních vozů Ferrari.

ELSO PHILIPS SERVICE spol. s r.o.

ELSO PHILIPS SERVICE spol. s r.o. je 100% česká soukromá společnost bez jakéhokoli zahraničního kapitálu. Naše společnost je distributorem a systémovým partnerem renomovaných značek ASSEMBLÉON, PHILIPS, OLIVETTI, HEWLETT PACKARD a FLUKE. Specializujeme se především na komplexní sofistikované projekty pro státní organizace, jako jsou Ministerstva, zdravotnická zařízení, banky, zdravotní pojišťovny, vzdělávací organizace a zahraniční společnosti. Jsme dodavateli informačních technologií a SMT technologií pro VZP, nemocnice Královské Vinohrady, nemocnice Benešov, armáda ČR, armáda SR, Projekt Comenius, Ministerstvo zdravotnictví, UZIS, společnost TOYOTA, BRAUN medical, PHILIPS atd.

EMOS spol. s r.o.

Společnosti EMOS již více než 30 let nabízejí výrobky drobného domácího elektra, které jsou součástí života každého z nás. Pod značkou EMOS naleznete zejména baterie, světelné zdroje a svítidla pro domácí i průmyslové použití, prodlužovací přívody, svítilny, antény, drobná elektronická zařízení-multimetry, zkoušečky, zvonky. Obchodní a logistické centrum holdingu EMOS je situované v České republice, městě Přerov a jeho rozloha přesahuje 16.000 m2.  EMOS spol. s r.o. společně se svými sesterskými společnosti na Slovensku, v Polsku, Slovinsku a Maďarsku dodávají své výrobky prostřednictvím sítě distributorů do 26 zemí Evropy k více než 400mil spotřebitelům v těchto zemích. V roce 2020 přesáhl konsolidovaný obrat holdingu EMOS 2,3 mld. CZK. V roce 2022 se společnosti EMOS staly součástí nadnárodní francouzské skupiny Legrand, která je zastoupena ve více než 90 zemích světa a s více než 38 000 zaměstnanci se řadí mezi největší společnosti v oblasti elektrotechniky na světě.

EPLAN Software s.r.o.

EPLAN se zabývá konzultační činností a vývojem aplikačního softwaru pro urychlení projekčních procesů a snížení nákladů v oblasti inženýringu. EPLAN pomáhá společnostem s optimalizací jejich procesů, vyvíjí software pro elektrotechniku, mechatroniku, fluidní technologie a technologie měření a regulace. S cílem urychlit proces vývoje produktu, a tím snížit náklady projektu, zajišťujeme rozhraní k systémům CAD, PDM, PLM a ERP. Naším cílem je poskytovat zákazníkům komplexní služby, jako je poradenství v oblasti řízení, procesní poradenství v oblasti standardizace, automatizace a integrace, implementace, školení a technickou podporu. Zkrátka poskytujeme software a služby nejvyšší kvality, které jsou neustále zlepšovány a upravovány.

ETD TRANSFORMÁTORY a.s.

ETD TRANSFORMÁTORY – to jsou spolehlivé a moderní transformátory s know-how značky ŠKODA. Jsme jedinečným výrobcem a konstruktérem řadových i speciálních výkonových transformátorů, tlumivek a reaktorů s vlastním know-how, komplexní technologií a speciálním zkušebním zařízením v regionu střední Evropy. Máme přes 90 let zkušeností v oboru, z velké části pod značkou ŠKODA, a spokojené zákazníky po celém světě. Produkty: Třífázové regulační olejové transformátory výkon 10 až 350 MVA, napětí do 420 kV; Třífázové neregulační transformátory, výkon do 410 MVA, napětí do 420 kV; Jednofázové neregulační olejové transformátory, výkon třífázové sestavy do 1200 MVA, napětí do 420 kV; Regulační a neregulační transformátory zvláštního provedení; Autotransformátory, výkon do 400 MVA, napětí do 420 kV; Transformátory do lokomotiv; Pecní transformátory; Trakční tlumivky; Spouštěcí a speciální reaktory. Služby: Montáž transformátorů, revize, 24 hodinový servis; Modernizace a opravy transformátorů; Vysokonapěťová laboratoř a akreditovaná elektrotechnická zkušebna. Certifikace: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 17025, ISO 3834-2.

Fakulta aplikované informatiky, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Fakulta aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně patří mezi vysoce progresivní a nejlépe hodnocená pracoviště v České republice. Samotná Univerzita patří mezi 5 % nejlépe hodnocených univerzit světa. Hlavní náplní práce je vysoce odborná edukační činnost korespondující s úrovní světového poznání synergicky propojená s excelentním aplikovaným výzkumem a praxí. Odbornou úroveň fakulty zajišťují tato pracoviště: Ústav informatiky a umělé inteligence, Ústav automatizace a řídicí techniky, Ústav elektroniky a měření, Ústav řízení procesů, Ústav počítačových a komunikačních systémů a Ústav bezpečnostního inženýrství. Díky velmi dobrým výsledkům v základním a aplikovaném výzkumu je Fakulta aplikované informatiky akreditována jako pracoviště umožňující habilitační (doc.) a jmenovací řízení (prof.) v oborech Aplikovaná informatika a Řízení strojů a procesů. Trvalý růst odborných kompetencí pracovníků je zajištěn aplikovaným talent managementem v souladu s baťovskými principy. V současné době je Fakulta akreditována poskytovat vysokoškolské vzdělání v těchto studijních programech: Softwarové inženýrství, Aplikovaná informatika v průmyslové automatizaci (specializace: Inteligentní systémy s roboty, Průmyslová automatizace), Informační technologie (specializace: Softwarové inženýrství, Kybernetická bezpečnost), Bezpečnostní technologie, systémy a management.

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze

Fakulta poskytuje vysokoškolské vzdělání v bakalářském (Bc.), magisterském (Ing.) a doktorském (Ph.D.)studiu a probíhá v šesti studijních programech, jako např. Elektrotechnika a informatika, Softwarové technologie a management, Kybernetika a robotika a další. Výzkumné a vývojové práce jsou zajisťovány v následujících oblastech: měřicí systémy, akustické snímače (převodníky), pokročilé radiové systémy, podpora inteligentního rozhodování a řídicí systémy, CIM, robotika, řízení v reálném čase, modelování a řízení dynamických systémů, biomedicinské inženýrství, senzory a mikrosystémy, navrhování, modelování, simulace a diagnostika mikroelektronických a optoelektronických struktur, analýza a syntéza obvodů v A/D systémech, mikrovlnné technologie, technologie milimetrových vln, osvětlovací systémy, energetické systémy, řízení pohonů a jiné. Fakulta dále nabízí programy a kurzy pro podporu výuky, dalšího a vzdělávání, nejen doma, ale i v zahraničí. Zájemcům o celoživotní vzdělávání nabízí kurzy, které seznamují s vývojem v oblasti elektrotechniky a informatiky.