Hager Electro s.r.o.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hager Electro s.r.o.
Pražská 238
250 66  Zdiby

Telefon: 281 045 724
E-mail: info@hager.cz
Web: www.hager.cz

Představení

Historie elektrotechnické značky Hager se začala psát v roce 1955, kdy bratři Hermann a Oswald Hagerovi společně se svým otcem Peterem Hagerem založili firmu jako ryze rodinný podnik. Již více než půl století stojí společnost Hager široce rozkročena a pevně zakotvena na výhodném pomezí Německa a Francie. Oficiální sídlo společnosti najdete ve francouzském Obernai.

Vlajkovou lodí značky Hager se staly především domovní rozvaděče a modulové přístroje, tzn. jističe, chrániče a další prvky pro bezpečné nakládání s energií. Společnost Hager je jedním z lídrů v oblasti moderní elektroinstalace, má na kontě více než 1600 patentů a celou řadu inovací a světových premiér.

Od 90. let díky úspěšným akvizicím přibyly do rodiny Hager systémy pro ukládání vedení Tehalit. Jedna z nejúspěšnějších akvizic v historii společnosti Hager se odehrála v roce 2010, kdy do portfolia Hager přibyly vypínače a domovní přístroje Berker. Společnost Berker je rovněž rodinnou firmou založenou v Německu, a to již v roce 1919! Za téměř století své existence má na kontě celou řadu patentů a prvenství, ale především designových ocenění.

V roce 2017 oslavila společnost Hager Electro 22 let svého působení v České republice.

Ekonomické ukazatele

Zaměstnanců: 20
Obrat: 170 mil. CZK

Obory činnosti

Neuvedeny