ModemTec s. r. o.

Základní údaje

Kontaktní údaje

ModemTec s. r. o.
Oldřichovice 738
739 61  Třinec

Telefon: 558 558 311
E-mail: obchod@modemtec.cz
Web: www.modemtec.cz

Představení

Společnost ModemTec s.r.o. se již přes 20 let úspěšně zabývá vývojem a výrobou zařízení pro komunikaci po stávajících nízkonapěťových i vysokonapěťových energetických rozvodech umožňujících spolehlivý přenos dat až na vzdálenosti několika desítek kilometrů. Nejnovější produkt z portfolia společnosti ModemTec s názvem PD Doctor monitoring se zaměřuje na online detekci a diagnostiku částečných výbojů.

PD Doctor monitoring
- zvyšuje provozní spolehlivost a bezpečnost dodávek el. energie
- snižuje produkci CO2 emisí
- snižuje provozní náklady / náklady na údržbu
- přispívá k predikci a prodloužení zbytkové životnosti systému
- ve spojení s využitím komunikace po VN vedení poskytuje unikátní komunikační kanál pro automatizaci a spolehlivé řízení distribuční sítě

PD Doctor monitoring přináší precizní a spolehlivou diagnostiku a monitoring izolačních stavů VN vedení a zařízení v rozvodnách a trafostanicích. Zvyšuje spolehlivost dodávky elektrické energie díky online detekci poškození el. vedení a okamžitě identifikuje a reportuje anomálie provozních stavů. Systém ukládá online data a plní tak i funkci "černé skříňky", kdy lze analyzovat historii průběhu provozních stavů, včetně událostí těsně před poruchou.

Online monitoringem částečných výbojů lze sledovat průběh degradace el. vedení a zařízení a včas indikovat potřebu zásahu a lépe tak naplánovat opravy. PD Doctor monitoring umožňuje snižování doposud nezbytných nákladů na profylaktiku až o desítky tisíc Kč na trafostanici ročně a eliminuje terénní výjezdy.

PD Doctor monitoring pomáhá chránit jakákoliv elektrická zařízení - generátory, el. motory, transformátory kabelové rozvody, vzdušné rozvody, vlastní rozvodny a stykovny. Online měření výrazně snižuje náklady na instalaci nových zařízení důsledným využívání technické životnosti stávajících zařízení. Ty tak lze bezpečně a spolehlivě provozovat až do fyzického (a nikoliv pouze teoretického a statistického) konce životnosti.

Ekonomické ukazatele

Zaměstnanců: 20
Obrat: