HARDWARIO a.s.

Základní údaje

Kontaktní údaje

HARDWARIO a.s.
U Jezu 525/4
460 01  Liberec

Telefon: +420 775 159 734 / +420 773 586 657
E-mail: ask@hardwario.com
Web: www.hardwario.com

Představitelé

Pavel Hübner
CEO & Co-Founder

Michaela Zavřelová
Chief Operating Officer

René Gubančok
Chief Strategy Officer

Představení

Společnost HARDWARIO a.s. od roku 2016 vyvíjí a vyrábí elektronická zařízení pro IoT (Internet-of-Things) aplikace. Díky své rozmanité síti obchodních partnerů, dodává řešení do širokého spektra odvětví po celém světě - např. energetiky, zemědělství, potravinářství, farmacie, maloobchodu, správy budov, atd. Ve svých výrobcích zaručuje nákup komponent pouze přes autorizované distribuční kanály a veškerou elektroniku vyrábí v České republice ve spolupráci s renomovanými EMS partnery.

Přední expertní devizou společnosti jsou bezdrátové technologie a tzv. LPWAN sítě, jejichž představitelé jsou technologie NB-IoT a LTE-M, případně vlastní i veřejné sítě pomocí technologie LoRaWAN. Dále má společnost HARDWARIO bohaté zkušenosti s optimalizací spotřeby a dlouhodobou výdrží zařízení z baterií, a to i v náročných provozních podmínkách.

Společnost svá produktová řešení nabízí pro partnery jako tzv. platformy. Tyto platformy jsou otevřené, prochází kontinuálním inovačním cyklem a umožňují svým zákazníkům implementovat vlastní firmware - samozřejmě s možností zaškolení a plnou podporou od HARDWARIO. Nad platformami existuje pestrá škála typizovaných aplikací a implementací a HARDWARIO v případě potřeby zajistí kompletní implementaci na míru.

Vlajkovou lodí společnosti je platforma CHESTER, která nabízí vysoký stupeň hardwarové modularity (přes 30 rozšiřujících modulů v portfoliu) a je postavena na moderním operačním systému Zephyr RTOS. Tento ověřený ekosystém modulů, firmware SDK, dokumentace a nástrojů, významně zkracuje dobu uvedení inovativních IoT řešení na trh.

Kromě elektronických zařízení HARDWARIO provozuje middleware službu HARDWARIO Cloud, která umožňuje svým zákazníkům jednoduše přistoupit k datovým zprávám z připojených IoT zařízení. Tato služba kromě předávání zpráv nabízí i možnost vzdáleného ovládání, či upgrade firmware v zařízení.

HARDWARIO má obchodní pobočky ve Velké Británii a ve Spojených Státech (Texas). Od roku 2022 je společnost kotovaná na pražské burze, trhu START (symbol HWIO.PR).

Ekonomické ukazatele

Zaměstnanců: 28
Obrat: 35 mil. CZK