Reportáže z MSV 2017

15.11.2017

Autor: Admin

Podívejte se reportáže z letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Elektrotechnická asociace je nejen tradičním vystavovatelem tohoto průmyslového veletrhu, ale především významnou silou v oblasti Průmyslu 4.0.

Důležité postavení asociace potvrdila i vysoká návštěvnost ElectroParku a organizace řady doprovodných programů veletrhu. Hlavním tématem veletrhu je již opakovaně Průmysl 4.0. Právě tyto exponáty jsme mohli vidět v navštívené expozici.

Poutavou součástí expozice byly dnes již úsměvné exponáty Muzea kutilství, které založil majitel společnosti Almeto, inženýr Milan Říha. Pohledem do historie byly exponáty staré elektrotechniky a připomenutí jejich tvůrců. Dále expozice Technického muzea v Brně, která byla pro letošní ročník převážně zaměřena na průmyslníka a vynálezce pana Ericha Roučku a Metra Blansko.

Zájem o technické vzdělávání a zejména o elektrotechniku, se snaží ElA podporovat také u školní mládeže. Potvrdila to i aktivní účast studentů středních škol a jejich pedagogů přímo v Elektroparku. Tradičním vyvrcholením té zábavnější části veletrhu je unikátně pojatý večer Industry Night, pořádaný společně s dalšími partnery.

Rozhovory:

Jiří Holoubek – prezident Elektrotechnické asociace České republiky
Jan Prokš – ředitel Elektrotechnické asociace České republiky

 

Reportáže

Elektrotechnická asociace ČR na MSV 2017

Elektrotechnická asociace ČR a technické vzdělávání