Elektrotechnický zkušební ústav, s.p.

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p.

Pod Lisem 129
Praha 8 171 02
www.ezu.cz

Informace o nabídce

Převodník pro spektrální analyzátor – řešení praktického problému pro laboratoř EMC

Téma pro závěrečnou práci:

Převodník pro spektrální analyzátor – řešení praktického problému pro laboratoř EMC

Úvod

Máme spektrální analyzátor HP8593E z roku 1991. Analyzátor je v dobrém stavu a bez problémů prochází kalibrací. Jeho náhrada by stála cca 2 mil. Kč. Analyzátor má jeden zásadní problém: výstup pro tisk je pouze seriovým portem pro tiskárnu HP500. Tuto tiskárnu se již nedaří udržet v provozuschopném stavu. Jiná tiskárna s analyzátorem nefunguje a nefungovaly ani 3 typy převodníků RS232 / USB, které jsme zkoušeli.

Zadání

Navrhnout a zrealizovat převodník, nebo doplněk firemního převodníku, který by simuloval odezvy tiskárny, na které analyzátor čeká a tím umožnit tisk na některé současné běžné tiskárně.


Doplňující informace

Analyzátor po příkazu tisk čeká na signál redy z tiskárny. Poté vyšle jeden řádek v grafickém režimu a opět čeká. Bude potřeba udělat logickou analýzu komunikace na RS232 při tisku s tiskárnou HP500, porovnat ji s analýzou komunikace s převodníkem, zjistit jaké signály chybí a podle toho navrhnout nový převodník, nebo doplněk seriově vyráběného převodníku.

Informace o společnosti

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p.

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. je společností s  dlouhodobou tradicí a zkušenostmi. Od roku 1926 poskytujeme služby zkoušení a certifikace výrobků, převážně elektrotechnického charakteru, ale také z oblasti zdravotnických prostředků, automotive, stavebních, strojírenských a dalších výrobků. Jsme členy významných evropských a světových certifikačních systémů, u mnoha z nich členy zakládajícími. Poskytujeme služby ověřování systémů řízení dle norem ISO, provádíme kalibrace, metrologická ověřování, vývojové a funkční testy.

Elektrotechnický zkušební ústav není člen ElA, ale spolupracující organizací.
  • Typ: Bakalářská/diplomová práce
  • Lokalita: Praha
  • Obor: Elektrotechnika

Máte zájem o toto téma?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb.